3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Túl sok időt tölt munkával 100 magyar közül 41, a saját megítélése szerint. Ugyanakkor honfitársaink kétharmada érzi úgy, hogy az alkalmazotti lojalitást a munkaadók ma kevésbé értékelik, mint a korábbi években - derül ki egy most közzétett kutatásból.

Magyarországon a többség (53 százalék) úgy gondolja, hogy éppen megfelelő ideig dolgozik. A kelleténél kevesebbet 1 százalék szerint, míg további 5 százalék nem tudja megítélni. Ezzel szemben azok aránya, akik saját megítélése szerint túl sok időt töltenek munkával, 41 százalékos. A vizsgált 20 európai ország 33 százalékos átlagához képest több magyar véli, hogy túl sokat dolgozik. A 42 országban, összesen 23 500 internethasználó körében tavaly novemberben végzett felmérés eredményeként a magyarok ezen kérdésnél a legszélsőségesebben vélekedők közé tartoznak, állítja az ACNielsen piackutató vállalat nemzetközi kutatása. A munkával töltött túl sok idővel a magyar 41 százalék a nyolcadik legmagasabb mutató.

Derűlátóak a magyarok abból a szempontból, hogy minden második megkérdezett biztosnak érzi a munkahelyét. A többiek fele-fele arányban tartják bizonytalannak az állásukat, illetve nem tudják megítélni a helyzetüket. Ennél optimistábban csak a skandináv országokban, Törökországban és Ausztriában nyilatkoztak.

Elveszítette-e valaki munkahelyét az ön családjában az elmúlt évben? Európában átlagosan minden negyedik megkérdezett szembesült a munkahely elvesztésének problémájával. Magyarországon ennél valamivel magasabb (29 százalék) az arány. Ennél rosszabb a mutató Portugáliában, Németországban, Lengyelországban és Törökországban. Legjobb a helyzet két skandináv országban: Norvégiában és még inkább Finnországban. Gyakran a munkahelyeket érinti legelőször, ha stagnál a gazdaság vagy csökken a teljesítménye - foglalja össze Szalóky Tóth Judit, az ACNielsen igazgatója a felmérés eredményeit. Egy év alatt világszerte a megkérdezettek 8 százaléka veszítette el munkahelyét, és további 17 százalékuk valamelyik közeli családtagja járt így.

Fontos trend, hogy világszerte a megkérdezettek 58 százaléka szerint a vállalatok kevésbé értékelik a munkavállalók lojalitását, mint korábban. Ez leginkább Észak-Amerikára jellemző (70 százalék), majd Latin-Amerikára, Ázsia-Óceániára, és csak utána következik Európa. Magyarországon az európai 58 százalékos átlaghoz képest többen (65 százalék) vélik úgy, hogy a vállalatok a korábbinál kevésbé értékelik a munkavállalók lojalitását.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!