3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egyre nagyobb gondban vannak a brit cégek: a tehetséges munkaerő megállíthatatlanul árad ki az országból, egyre többen gondolják úgy, hogy máshol könnyebben boldogulnak - írja a Management-Issues. A hitelválság és a magas adók mellett hozzájárul ehhez a kormánnyal való elégedetlenség is.

A májusban publikált brit statisztikák azt mutatják, hogy kétmillió ember vándorolt ki Nagy-Britanniából, mióta a Munkáspárt hatalomra került 1997-ben. Sőt az előrejelzések szerint további egymillió brit tervezi elhagyni az országot a következő öt évben, tehát a kivándorlás üteme nem csökken.

A brit cégek arra panaszkodnak, hogy egyre nehezebben találnak képzett, szakértő munkaerőt az országban, egyre több nagyvállalat dönt úgy, hogy például Londonból a világ más részére helyezi főhadiszállását. Júniusban például a Boots hálózat döntött úgy, hogy Nagy-Britanniából Svájcba telepíti központját, pedig a főhadiszállás másfél századon keresztül volt a szigetországban. Korábban a Procter & Gamble és a Yahoo jelentették be, hogy londoni központjukat más országba helyezik át.

A cégek elköltözésének több oka is van: egyrészt nehezen találnak képzett munkaerőt irodáikba, másrészt a vállalatokat terheló adók is jóval alacsonyabbak más országokban.

Természetesen a kivándorlók nem mindegyike képzett szakember, a britek körében például sokan költöznek külföldre a nyugdíjaztatásuk idején, aztán ott élvezik a nyugdíjas éveiket. A most készült felmérésben 28 ezer munkaadót kérdeztek meg Nagy-Britanniában, egyre nagyobb részük tart attól, hogy a kedvezőbb feltételek elcsábítják a dolgozók egy részét külföldre. A cégek arról nyilatkoztak, hogy egyre kevésbé tudnak versenyezni például a tengerentúli vállalatokkal, melyek szívják el a munkaerőt tőlük.

"Egyre több képzett ember, fontolja meg, hogy elköltözzön külföldre a kedvezőbb körülmények miatt. Mindennek emelkedik az ára, a drágulás példátlan, ugyanakkor a kormány újabb és újabb adókat vezet be. Sok embert csak egyetlen dolog tart vissza: azt szeretnék, hogy a gyermekük itt fejezze be az iskolát" - nyilatkozta egy fejvadász cég menedzsere.

Sokan a barátságtalan időjárás miatt költöznének el szívesen, egy nemrég készült felmérés szerint a britek Zürichben, Bécsben vagy Genovában laknának legszívesebben, London csak a 38. helyre került a legvonzóbb városok listáján.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy sokan néhány év után visszköltöznek Ausztráliába Nagy-Britanniából, ők is jórészt képzett, tapasztalt dolgozókként mennek haza. Sok helyen direkt igyekeznek magukhoz csalogatni az elégedetlen briteket: nemrég a kanadai Alberta tartomány kampányt indított, hogy brit tanárokat, orvosokat, mérnököket, építőipari munkásokat, menedzsereket és más képzett embereket csalogassanak magukhoz.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!