2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A „közösségi oldal” szó hallatán a legtöbbünknek a Facebook, kevesebbeknek a Twitter jut eszébe, pedig a Google is felvette a kesztyűt a piacért folytatott harcban, úgy tűnik nem sok sikerrel. A Google+ „apja” a múlt héten elhagyta a céget és kérdéses, hogy a tech óriás milyen jövőt szán a platformnak.

Péntek reggel még a Nokiát búcsúztattuk, hiszen hivatalossá vált a Microsoft általi felvásárlása, most pedig egy újabb online nagyágyú kisebb bukásáról szóló friss pletykáról kell beszámolnunk. 

A Google+ platform, Vic Gundotrola, a vezető a távozása után, - bár nem biztos, hogy annak következményeképpen - feladja a versenyt az olyan közösségi hálózatokkal, mint a Facebook, vagy a Twitter – írja meg nem nevezett forrásokra hivatkozva a techcrunch.com.

Úgy tűnik, hogy a Google alaposan átszervezi azt a csapatot, amely a Google+ alapjait fejlesztette, itt kb. 1000–1200 emberről van szó. Egyes források szerint az átalakítások nem csak szervezeti síkon folynak, hanem a dolgozók más épületbe is átköltöznek. Úgy hírlik, hogy a Google üzenetküldő szolgáltatásának, a Hangouts-nak a fejlesztő csapata az Androidhoz kerül, és nem kizárt, követik majd őket a Google Photos dolgozói is.

Ez nagy vonalakban azt jelentheti, hogy komoly agyelszívás várható a Google+ felől az Android irányába, így a közösségi háló "élő halottként" vegetál majd a többi szolgáltatás árnyékában. Persze a cég soha nem fogja hivatalosan elismerni, ha a platform megbukott, ők továbbra is az állítják, egy rendkívül tehetséges csapat áll a közösségi háló mögött és céljuk, hogy még nagyszerűbbé tegyék azt.

Ha azonban mégis igazak a hírek, akkor a cég sokkal inkább a mobiltechnológia irányába fordul. A fejlesztők pl. olyan widget-ek (beépülő modulok) készítésébe kezdhetnek, amelyek sokkal többet hozhatnak a Google+, mint platform konyhájára, mintha a közösségi oldal önálló termékként történő erősítésére fordítanának energiákat.

Komoly változás a Google+ háza táján, hogy a cég most már nem veszi olyan véresen komolyan a platform integrációját különböző termékeibe. Erre jó példa a YouTube, amely esetében nem volt túl jó ötlet az erőltetett beépítés. Nem kell arra gondolni persze, hogy megszűnik az egész „integrációsdi”, de érezhető lesz némi visszalépés. Összefoglalva elmondható, hogy a Google+ inkább a háttérben működhet majd tovább a szolgáltatások között.

Szász Péter
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!