EUR/HUF (278,50 – 281,00):
Az elmúlt 10 nap EUR/HUF kurzusát szemlélve körülbelül 280-as átlagárfolyam jönne ki, nagyjából + - 2 egységnyi kilengéssel. Úgy tűnik, hogy nehezen fogunk ebből a szűkre szabott sávból kitörni, pedig véleményünk szerint volna rá ok, éspedig a forint gyengülésének irányába. A gazdaság stagnál, az évek óta tartó visszaeső belső fogyasztást nehezen tudja ellensúlyozni az ország exportja. A gyenge forint segíti ugyan a kivitelt, de a devizahitelek magas törlesztőrészletei erősen visszafogják az elkölthető forrásokat, tehát amit nyerünk a réven, elvesztjük a vámon. Az építőipar komoly visszaesése várhatóan nem áll meg, hiszen most tervezik a nagyobb kormányzati beruházásokat átütemezni, leállítani.
Az DKJ és az állampapíraukciók eredményesnek tűnnek, ugyanis jó hozamokkal és túljegyzésekkel zárultak a kibocsátások, de az azért azon érdemes elgondolkozni, hogy mi lesz, ha az az alig egy tucat befektető, akik az elmúlt néhány aukción jelentős mennyiségben és alacsony hozamelvárás mellett jegyeztek papírokat a jövőben
visszafogják keresletüket és nem veszik ilyen mennyiségben tovább ezeket. (mfor.hu szerk: A mai aukción 48-ra emelkedett az egy héttel ezelőtti 28-ról az elfogadott ajánlatok száma.)
Ez főleg annak tudatában lehet veszélyes, hogy 2011-2013 között 26 milliárd eurónyi adósságunk jár le, aminek nagyjából a fele deviza alapú. Érdekes fejlemény emellett, hogy az 5 éves magyar államkötvény CDS-felára több mint egy hete folyamatosan emelkedik, ami viszont inkább az országgal szembeni bizalmatlanság jeleként értelmezhető, és ez a jóval 300 feletti szint addig meg is maradhat, amíg nem kerül tető alá valamilyen megállapodás a kormány és az IMF között.
EUR/USD (1,2775 – 1,2925)
Kína megelőzte Japánt a bruttó nemzeti össztermék összehasonlításban, miután a felkelő nap országából GDP visszaesést jelentettek. A tegnapi nap másik Kínával kapcsolatos híre, hogy az ország hatalmas devizakészletéből vásárolt friss kötvények nagy része Európából származik. Ez a bejelentés(számok és konkrétumok híján) arra elég volt , hogy megállítsa a dollár térnyerését az euróval szemben, egészen 1,2860-ig gyengült a zöldhasú a közös devizához képest. A kereskedők hangulatát a német ZEW-index, illetve az amerikai termelői árindex, ipari termelési adatok, illetve lakáspiaci statisztikák fogják alakítani.
CHF/HUF (208,00 – 210,00)
Nincs nagy változás tegnaphoz képest, ma is 209 környékén fog várhatóan oldalazni a CHF/HUF árfolyama.
Menedzsment Fórum