3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az elmúlt évben bruttó 25,8 milliárd forint díjbevételt ért el a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt., a veszteség pedig 4,8 milliárd forint volt - közölte a társaság a BÉT honlapján csütörtökön.

A magyar számviteli szabvány szerinti nem konszolidált gyorsjelentés szerint a tőzsdei bevezetésből, a részvénytársasággá alakulásból és a nyilvános részvénykibocsátásból eredő egyszeri költségek, valamint a 418 millió forint banki különadó is hozzájárult a veszteséghez.

Az előző, 2009. évben a díjbevételek elérték a 12,08 milliárd forintot, a veszteség 2,28 milliárd forint volt.

A biztosítástechnikai vesztség 4,12 milliárd forintot tett ki 2010-ben, szemben az előző évi 2,29 milliárd forint veszteséggel.

A díjbevételekből mindössze 116 millió forint volt a hagyományos életbiztosítások díjbevétele, a többi a befektetésekhez kötött életbiztosításokból származott.

Az elmúlt évben 20.126 szerződést kötött a CIG, amiből 17.268 befektetési egységhez kötött életbiztosítás, a többi hagyományos életbiztosítás volt. Ezzel az év végén összesen 28.388 darab biztosítási szerződése volt a társaságnak és záró állománydíja 15,61 milliárd forintra emelkedett. A gyorsjelentésben a CIG megjegyzi, hogy a jövőben egyre nagyobb hangsúlyt kíván fektetni a hagyományos termékek értékesítésére.

Az 1,7 milliárd forint egyszeri költségből a legnagyobb tétel az ELAN SBI Capital tőkeemeléséhez kapcsolódó 596 millió forint  jogi- és tanácsadói költség. Az egyszeri ráfordítások között szerepel 138 millió forint marketing költség, az ELAN SBI által folyósított alárendelt kölcsöntőke 138 millió forint kamata, valamint a hároméves vezetői részvényjuttatási program zárásához kapcsolódó adó- és járulékfizetés 430 millió forint költsége is  - olvasható a gyorsjelentésben.

A 2,53 milliárd forint jegyzett tőkéjű CIG saját tőkéje az év végén 9,77 milliárd forintot tett ki, a mérlegfőösszeg pedig 40,5 milliárd forint volt az egy évvel korábbi 17,04 milliárd forinttal szemben. A változás  oka részben az év közben történt tőkeemelés, részben pedig a biztosítástechnikai tartalékok növelése - derül ki a gyorsjelentésből. Ez utóbbiak 8,43 milliárd forintról 19,72 milliárd forintra emelkedtek.

A CIG 40 forint névértékű részvényeit 2010. november 8-án vezették be a tőzsde B kategóriájába. A papír a szerdai kereskedést 775 forinton, az előző napinál 10 forinttal alacsonyabb zárt közel 49 millió forintos forgalomban. Bevezetése óta a részvény legmagasabb árfolyama 923 forint, a legalacsonyabb 599 forint volt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!