Miközben a világ tőzsdéi lejtőre kerültek, a Bux egész olcsón megúszta, 190 pontos, azaz 0,8 százalékos esés volt nálunk. Ezzel szemben a régiós, a nagy európai és a tengerentúli piacok is másfél százalék feletti esést mutatnak.
A reggeli állóvíz után némi forgalom is volt délután, így végül 23 milliárd forint értékben forogtak a részvények. Az index 23.501,61 ponton zárt pénteken.
A nap vesztese az OTP lett, a részvények ára 3,66 százalékkal 7100 forintra csökkent, míg a Mol 1,9 százalékkal 23845 forintra erősödött. Az olajrészvény kapcsán két hír is napvilágot látott, egyrészt Brüsszelben komoly vizsgálat alá vetik az OMV előzetes bejelentését arról, hogy szándékában áll ajánlatot tenni a Molra. Ezzel szemben az osztrákoknak a magyar bíróságon inditott keresetét csak májusban tárgyalják. A brüsszeli hír érdekes, de kétélű fegyver, ha az EU azt mondja, hogy egy csomó eszközt el kellene adni a cégeknek a régióban, akkor kijöhet az, hogy lám-lám a Mol megmondta előre.
A gyógyszeresek közül a Richter 1 százalékot esett (37810), míg az Egis 17940-en, 2,8 százalékot esve zárt. A Telekom 2 forint plusszal 845-ön zárt.
Ez utóbbi már csak azért is érdekes, mert a hozamok durván emelkedetek az állampapírpiacon, ami kamatemelési várakozást vetít előre, miközben a forint ismét erőteljesen gyengült, és 264 körül zárt.
Amerikában lejtőre kerültek az indexek, ahol a személyi jövedelmek mellett egy másik adat is kijött. A Michigan egyetem februári végleges fogyasztói hangulatindexe - a fogyasztói bizalom alakulása egyik irányadónak tekintett mérőszáma - 16 éves mélyponton volt februárban, 70,8 pontot jelzett. Ha napközben nem áll talpra USA, hétfőre vastag mínuszt jósolnánk a BÉT-en.