2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A japán atomkatasztrófától kezdve a líbiai eseményekig számtalan tényező jelentkezett az elmúlt napokban világszerte, ennek ellenére a magyar deviza masszívan tartja magát. A svájci kamatdöntés hatására a frank körül is megnyugodtak a kedélyek, így a forint ellenében a 220-as szintről visszaesett 215-re, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (272,50 – 274,80): Meglehetősen stabilan tartja magát az EUR/HUF árfolyama, annak ellenére, hogy csupa bizonytalanság övezi a líbiai felkelés alakulását, illetve a japán nukleáris helyzetet. A földrengés óta eltelt időszakban mindössze három olyan fontosabb deviza van a Bloomberg összehasonlító táblázatában, amely relatív erősödni tudott az euróhoz képest: a román lej, a forint, és a bolgár leva. A zloty például masszívan gyengült az utóbbi napokban mind az euróhoz, mind a forinthoz viszonyítva, ami leginkább a lengyel kamatemelés időbeni eltolódása miatt következhetett be. Hamarosan brit és francia vadászgépek vehetik át a líbiai légtér fölött a hatalmat, így mégsem olyan biztos, hogy Kadhafi nyerésre áll. Ha a BT nyomására mennie kell a diktátornak, akkor felmerül a kérdés: vajon lesz-e helyette egy olyan legitim vezető, akinek a jelenlétével az olaj ára visszakerülne a 100 dolláros szint alá.

EUR/USD (1,4000 – 1,4100): Amennyire stabilnak mondható az EUR/HUF devizapárban az árfolyammozgás annyira hektikusan változnak a főbb devizapárok kurzusai. Az EUR/USD mai napi változása már most meghaladja az egy „big figurát“, azaz a 100 pontot, 1,3980-ról 1,4080 fölé gyengült a dollár. A tegnapi G7-es csúcson a felek megállapodtak abban, hogy igyekeznek útját állni a rekordot rekordra halmozó jenerősödésnek. Hogy ehhez mennyi pénzre lesz szükség, az egy másik kérdés, mindenesetre az intervenciók ideig-óráig segíthetik Japán gazdaságát. Ma is leginkább a nukleáris katasztrófa alakulása határozza meg a devizapiacokat, ráadásul nem publikál adatokat az Egyesült Államok, a görög GDP alakulása pedig nem valószínű, hogy sok vizet fog zavarni.

CHF/HUF (214,40 – 217,00)
: Nem következett be változás, maradt a svájci kamat, ami megnyugtatta az EUR/CHF zuhanó árfolyamát, és ez hasonlóan stabilizálta a CHF/HUF kurzusát is. A tegnap hajnali 220-as szintről 215-re erősödött a forint a frankkal szemben.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!