EUR/HUF (274,50 – 278,00): Kacérkodva a 277-es magasságokkal a forint végül valamivel 276 alatt tudott zárni, a gyengébb forma elsősorban az erősödő dollárnak, illetve a csalódást keltő kormányfői beszédnek tudható be. A bevételnövelő intézkedésekkel párhuzamban alig esett szó a kiadáslefaragásról, a piaci szereplők arra számítottak, hogy tételes akciótervet prezentál a kormány: például a MÁVVolánbusz holding létrehozásával mekkora költségeket tudna az ország megspórolni, a pénzfaló cégeket, területeket milyen eszközökkel fogják féken tartani, és megreformálni. Ezek elmaradtak, így nem csoda, hogy nem indultunk meg az erősödés felé. Ha a reformok kiadáscsökkentést érintő részét néhány héten belül nem részletezik, akkor nem lesz mit csodálkozni, ha az egyes hitelminősítők által beígért októberi vizsgálat leminősítéssel zárul. Ennek lehetősége elsősorban a Moody’s esetében áll fenn, ahol két fokozattal való besorolásromlás még mindig befektetési kategóriát jelentene Magyarország számára. A teljeskörűnek nem mondható intézkedéscsomag bizonytalanságot hozott a piacra, ami a 4 napja újra emelkedő magyar CDS felárban, illetve az emelkedő hozamokban is nyomon követhető.
EUR/USD (1,3850 – 1,3975): A hétfői 1,3830-as EUR/USD mélypont 200 fölötti USD/HUF árfolyamot eredményezett, de a nap végére az euródollár újra az 1,40-es szint átlépésével próbálkozott, ezúttal sikertelenül. Sőt, - európai idő szerint - reggel már újra 1,39-hez közeli szintekkel indul. A dollár tehát jól láthatóan keresi a helyét és egyelőre nem azonosítható egyértelmű trend, hogy merre veszi az irányt. A német ZEW-index eredménye segíthet eldönteni ezt a dilemmát, vagy ha más nem, akkor a tengerentúli lakáspiaci számok lehetnek mérvadóak.
CHF/HUF (205,50 – 208,50): A tegnapihoz képest ma magasabban jegyzik az EUR/CHF árfolyamát, így a forint értékvesztése az euróval szemben nem okozott nagymértékű forintgyengülést a frankhoz képest. A tegnapi 208-as csúcs után ma reggel 206 körül indul a CHF/HUF kereskedés.
mfor.hu