3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az eurozónában mindenki a görögökre figyel, ami hatással van az euró mellett más devizákra is. Az álláspontok továbbra sem közelednek a megoldást illetően, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (268,80 – 271,50): Csütörtökre halasztották a Magyar Bankszövetség és a NGM közötti megállapodás bejelentését. Elképzelhető, hogy az eredeti programot felülírta a Szurgutnyeftgaz és a kormány MOL részvénycsomag adásvétele, de az is lehet, hogy a tegnapra ígért program még nem volt teljes, és a feleknek szükségük volt még időre, hogy végleges formába öntsék a feltételeket, részleteket. A tegnapi optimista hangulat egyelőre úgy tűnik mára elpárolgott, inkább a borúlátás a jellemző mind a devizapiacokon, mind a részvénytőzsde-parketteken. A forint az euróval szemben éjfél körül még 269-nél járt, a piacnyitás után viszont átlépve a 270-es szintet, 270,50-ig menetelt. Mai napra oldalazást / enyhe gyengülést várunk.

EUR/USD (1,3975–1,4100): Kaotikus a helyzet az eurozónában, folyamatosan változnak az álláspontok a görög államadósság átszabása körül. Jean-Claude Juncker, az ECOFIN elnöke ellene van a teljes átstrukturálásnak, ő inkább az óvatos, finomhangolt lejáratmódosítások híve. A franciák kötik az ebet a karóhoz, nem adják a nevüket a csődhöz, így gyakorlatilag patthelyzet van - ezért gyengül az euró az utóbbi héten. A közeljövő legvalószínűbb szcenáriója szerintünk az lehet, hogy lesz egy pótcsomag, majd 1-2 év múlva következhet egy átstrukturálás. Ma nem érkezik fontos statisztikai adat Európából, de hiába is érkezne, úgyis mindenki a görögökkel foglalkozik. A helléneknél egyébként felröppent az előrehozott választás lehetősége, ugyanis komoly társadalmi feszültségeket okoz az 50 milliárd eurós privatizációs terv, amivel gyakorlatilag kiárusítanák a nemzeti vagyont. Az EUR/USD árfolyama ismét dollárerősödést mutat, a kedd esti 1,4120 feletti szintekről ma reggelre 1,4020-ig esett a kurzus. A dollár forinttal szembeni pályája az emelkedő trend folytatását sejteti mára: ugyan hajnalban 191 alatt is járt az USD/HUF jegyzés, reggel viszont már újra 193 áll a kereskedés célkeresztjében.

CHF/HUF (217,50 – 220,50): A héten történelmi rekordokat döntögető EUR/CHF árfolyam miatt újra téma lett a kereskedők, elemzők körében az interveniálás lehetősége. Az erős frank miatt újra defláció fenyegetheti a svájci gazdaságot, ami akcióra sarkallhatja az SNB-t, de a Commerzbank szakemberei szerint nem fog a jegybank piacra lépni, inkább tovább halasztják a kamatemelést szeptemberre.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!