3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A lengyel és portugál kötvényaukciók mellett a dollár mozgása befolyásolhatja a forint árfolyamát. Az amerikai deviza kedden nagyot ugrott, miután a piacon néhányan már előrevetítik egy kamatemelés lehetőségét. Amennyiben a dollár újabb lökést kap, úgy a forint is tovább gyengülhet, áll a Commerzbank napi devizapiaci kommentárjában.

EUR/HUF (271,90 – 274,00): A forint tegnap az EURUSD mozgások hatására több mint két forintot gyengült, a dollárerősödés megtorpanásával állt meg az esés. A reggel 272-273 körüli szintekről indul. Az irány egyelőre kétséges, logikusan ma is oldalazásra tennénk a voksunkat, de a dollár árfolyam alakulása jelentősen átírhatja a várakozásainkat. Az egyik lengyel monetáris tanácstag, Glapinski nyilatkozata szerint 2011-ben egy vagy kettő 25 bázispontos kamatemelésre van szükség Lengyelországban és az elsőre akár áprilisban sor kerülhet. Természetesen nem kell messzemenő következtetéseket levonni, de a piac által 2011-ben várt 75-100 bázispontos alapkamatszint emeléshez képest ez jóval alacsonyabb. Mai nap 2 éves kötvényaukció lesz a lengyeleknél, 3,0 - 4,5 milliárd zloty a felkínált mennyiség, az aukció eredménye tükrözheti a Glapinski nyilatkozat hatását is. Kevésbé sikeres lengyel aukció és a zloty esetleges gyengülése a forintnak kedvező is lehet, ha a régión belüli átcsoportosításra kerülne sor.

EUR/USD (1,3820 – 1,3930): Tegnap durván 100 pontot erősödött a dollár az euróval szemben, 1,3870 állította meg a folyamatot. A Quantitative Easing 2 néven ismert likviditásbővítő programról maguk az FOMC tagok is különbözően nyilatkoztak a napokban, minden piaci szereplő megtalálhatja a számára szimpatikus véleményt és annak az ellenkezőjét is. Suttognak dollár kamatemelésről, monetáris politikai fordulatról – talán ez okozta a dollár tegnapi jelentős erősödését – de semmi hivatalos, illetékesektől származó utalás nincs erre egyelőre. Az euró erősödése, melyet az ECB jövőbeli, vélhetően előrehozott kamatemelésének beharangozása okozott már a múlté. Az európai bankok új stressz tesztje előreláthatólag az előzőnél is több könnyítést fog tartalmazni, ezáltal súlytalan lehet, és eredménye nem fogja alátámasztani Európa erősödését. Az aggodalmak így a tagállamok adósságproblémái és a pénzintézetek körül is megmaradhatnak. Ma portugál aukcióra figyelhet a piac, az USA-ból délután jelzálogpiaci adatok jönnek.

CHF/HUF (208,70 – 211,30): Az EUR/CHF-nek sikerült 1,30 fölé kidugni a fejét, de hamar visszahullott és jelenleg is a pszichológiai küszöbszint alatt kereskednek a devizapárral. A ma publikált februári svájci infláció a várakozásoknál magasabb lett (0,5% év/év), ami aláhúzhatja a már korábban említett svájci kamatemelési várakozásokat. A forinttal szemben 209 - 211 körül oldalazgat a kurzus a bankközi piacon, és nem várható a devizahitelesek szempontjából jelentős javulás.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!