EUR/HUF (262,40 – 264,90): Hasonlóan a pénteki naphoz, ma sem dolgoznak a londoni kereskedők, így árfolyammozgás szempontjából várhatóan eseménytelen napnak nézünk elébe a hét elején. A forint és a régiós társai tartják az elmúlt hetekben, hónapokban elért erős szinteket az euróval szemben. A magyar fizetőeszköz lassan egy hete nem gyengült 265 fölé, az EUR/PLN árfolyama pedig nem emelkedett 3,96-nél magasabbra. Ha nem változik meg a kereskedői hangulat, akkor a térségbeli devizák favoritok maradhatnak a fejlett országok devizáival szemben. Osama bin Laden halálhíre optimizmust sejtet mára, az EUR/HUF árfolyama 264,80-ról 264 alá erősödött a reggeli órákban. Amennyiben kitart a héten a pozitív hangulat, akkor a 262-263-as szintek elérésére reális esélyt látunk.
EUR/USD (1,4770–1,4870): Az amerikai utcákon eufórikus hangulatban ünnepel a tömeg. A terrorizmuselleni harc legfőbb ellenségét 10 év hajsza után sikerült Pakisztánban likvidálni. Az Egyesült Államok első számú ellensége már a múlté, de a hálózat megmaradt, így nem kérdés, hogy lép hamarosan helyére valaki más, és folytatni fogja elődje munkáját. A devizapiacon kevésbé, a nyersanyag- illetve a részvénypiacokon jobban meglátszik az al-Kaida első emberének az eltávolítása. Az EUR/USD árfolyama 1,48 körüli stagnálást, a nyersolaj illetve az egyéb nyersanyagok árai csökkenést, a távol-keleti és az európai tőzsdék indexei emelkedést mutatnak. Makroadat szempontból az amerikai ISM-index a legfontosabb mai statisztika, ha a várt 59,5-es érték alatti lesz az ISM-index értéke, az valószínűleg gyengíteni fogja a dollárt.
CHF/HUF (204,00 – 206,50): A svájci gazdaság teljesítménye az erős frank ellenére is impozáns, az exportszektor jobban szerepel a vártnál. Az SNB elnöke szerint, a legnagyobb kérdés az infláció alakulása lesz, de az új adatra még bő egy hetet várni kell. Megoszlanak az elemzői vélemények, hogy júniusi vagy szeptemberi kamatemelés lesz-e - mi még nem bocsátkozunk találgatásokba, lássuk először a május 10-i árindexet.
mfor.hu