2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Miközben kedden már a268-as szint felett volt az euró-forint keresztárfolyam, addig szerda délelőtt ismét 266-tal kezdődött a kurzus, köszönhetően a Japánból érkező megnyugtató híreknek. A svájci frank 1,3 felett van az euró ellenében, így a forint ellen is a 205-ös szint közelébe csúszott, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (266,00 – 268,50): A mai nap újra erősödéssel indul, közvetlenül 268 alatti hajnali szintek után 267,00 alá tudott erősödni a forint az euróval szemben. A tegnap napvilágot látott lesújtó 11,5 százalékos munkanélküliségi adat helyesbítését várta a piac, amit a KSH végül nem revidiált. Nem is ennek köszönhető a kismértékű erősödés, hanem sokkal inkább a kedvező ázsiai cégjelentések és a Japánban termelő gyárak többségének újraindulása miatt. A portugál, illetve görög leminősítésre szinte immunis volt a piac, alig reagáltak rá a főbb, illetve régiós keresztárfolyamok. A mai napra, szemben a hét elejével inkább némi stagnálást / erősödést valószínűsítünk, de természetesen a délutáni adatok az USA-ból, vagy a Portugáliával kapcsolatos fejlemények kizökkenthetik az utóbbi napokban szűkebb sávban mozgó EUR/HUF árfolyamát.

EUR/USD (1,4050 – 1,4150): A S&P hitelminősítő intézet magyar szintre fokozta le a portugál államadósságot (és tovább rontotta a görögök besorolását is), így ők is a befektetésre ajánlott kategória legszélén állnak, mint Magyarország. A különbség mégis nagy, ha a CDS-felárak szemszögéből hasonlítjuk össze a két országot: a portugál CDS-felár tegnap történelmi rekordot döntve az 554-es szintre emelkedett, míg a magyar szint a 265-ös értékkel közel van ahhoz, hogy júniusi eleji állapotokat mutasson.

A leminősítések nem rázták meg a devizapiacokat, az EUR/USD tartja magát az 1,41 körüli szinteken, és ez várhatóan nem is fog változni a jövő csütörtöki ECB kamatdöntésig, hacsak nem lesz kirívóan rossz az európai bankokon elvégzett stressz teszt eredménye vagy az ír pénzügyi vezetés és az ECB között nem bontakozik ki konfliktus egy esetleges ír bankokat kisegítő csomag miatt.

CHF/HUF (204,60 – 206,90): A javuló globális hangulat három hetes csúcsra gyengítette a frankot az euróval szemben, így most újra 1,30-as EUR/CHF-es árfolyamot láthatunk. A CHF/HUF keresztárfolyamban is látszik némi javulás, sikerült áttörni a 206-os szintet lefelé.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!