3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egyelőre várakozó állásponton tartózkodik a forint árfolyama, az elmúlt egy hónapban apróbb változásokat leszámítva gyakorlatilag alig mozdult a hazai deviza. A következő napokban a 2011-es költségvetés okozhat kilengést az árfolyamban, akár két-három forintos elmozdulás is jöhet annak függvényében, hogyan fogadják a piacok a büdzsét - olvasható a Commerzbank csütörtöki elemzésében.

EUR/HUF (274,50 - 276,50): Ma is a 275-ös origón, várakozó állásponton tartózkodik a forint, az apróbb elmozdulásokat leszámítva gyakorlatilag nincs változás a forint árfolyamában az elmúlt egy hónapban. Az elmozdulás (a nemzetközi hangulat és a Fed jövő heti ülésén hozott döntések hatásain túl) a 2011-es költségvetés számainak nyilvánosságra hozatala után következhet be. A jelenlegi 275-ös szint akár 2-3 forinttal is elmozdulhat akár fölfelé, akár lefelé, annak függvényében, hogy hogyan fogadja a piac a büdzsé sarokszámait. A szeptemberi hazai munkanélküliségi adat minimális romlás helyett enyhe javulást mutat (Évtizedes csúcson a gazdaságilag aktívak száma hazánkban), de ez persze nem változtat érdemben az árfolyamon. A régió devizái sincsenek nagy mozgásban az euróval szemben, a tegnapi lengyel alapkamat változatlanul hagyása némileg gyengítette a zloty-t (több elemző emelést várt), de nem olyan mértékben, hogy az elmozdulást ne tudná rövid idő alatt ledolgozni, bár a jelenlegi mozgások inkább a további gyengülést látszanak igazolni.

EUR/USD (1,3750 – 1,3850): Az elmúlt 30 nap 1,37-1,41 közötti EUR/USD kurzust eredményezett, de az utóbbi pár nap árfolyamai inkább a sáv aljához húztak a dollár erősödése miatt. Már csak egy szűk hetet kell várjunk, hogy kiderüljön, hogy mekkora lesz a QE2.0 mértéke Amerikában (Orosz Dániel: Bernanke a bűvész, a helikopter a pálca, a trükk pedig maga a szemfényvesztés), addig nem számolunk azzal, hogy a fent említett sávból elmozdulna az árfolyam. A ma és holnap tartott EU-vezetők brüsszeli konferenciáján a válságkezelés, illetve a szankcionálás reformálása lehet a fő témakör, de ezúttal sem lepődnénk meg, ha nem lenne a tagok között konszenzus, és a döntést elnapolnák. Ilyen esetben az euró gyengülése lehet valószínűbb.

CHF/HUF (201,25 – 203,50): Egyelőre nem úgy tűnik, hogy a bűvös, (de még mindig nem üdvös) 200-as szint áttörésre kerül, főleg akkor nem, ha a dollár képes lesz erősödni az euróval szemben. Szerdától esetleg változhat a helyzet, amennyiben a Fed komolyabb csomagot fogad el.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!