3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hétfőn délután látott napvilágot a csalódást keltő költségvetési hiány, amit kedd reggel az ipari termelés ellensúlyozott. Igaz egyik adatra sem reagált különösebben a piac, egyelőre inkább oldalazásra lehet számítani a forint esetében, válik a Commerzbank elemzői.

EUR/HUF (270,00– 272,20): Tegnap végre megtudtuk a neveket, kettőt a négyből. A piac a parlamenti meghallgatáson elhangzottak és a jelöltek nyilatkozatai alapján - miszerint a jelenlegi kamatszintet megfelelőnek tartják - kedvezően fogadta a hírt. A Parlament jóváhagyta az új tagokat, bár csak március 21-től lesznek a tanács tagjai, de ez az MT menetrendszerinti működését nem veszélyezteti, mivel a következő kamatdöntő ülés csak 28-án lesz. Simor András jegybankelnök tegnapi nyilatkozatában újra kihangsúlyozta, hogy nem mond le mandátumának 2013-as lejárata előtt. A forint tegnap egy szűk sávban mozgott, sem a nevek, sem a délután közzétett meglepően magas költségvetési hiány nem okozott elmozdulást.

A februári hiánnyal (437 milliárd forint) két hónap alatt összejött az éves hiánycél több mint 81 százaléka! Ez nem gyengítette a kurzust, a piac bízik a Széll Kálmán terv megvalósításában, és tarthatónak látja a felvázolt makropályát. A ma reggeli ipari termelési adat 13,6 százalékos növekedést mutat, szemben a 9,5 százalékos várakozásokkal. Az adat publikálása után a forint egy pillanatra 271-es szint alá erősödött, de hamar visszatért 271-272 közé. Mai napon sem számítunk számottevő mozgásra, az oldalazásé lesz vélhetően továbbra is a főszerep.

EUR/USD (1,3890 – 1,3990): Ma reggel enyhe dollár erősödés bontakozott ki, egyre távolabb az 1,40-es szint. Korrigált az olaj, és az arany, plusszban a tőzsdék, kicsit enyhült a kockázatkerülés. A csütörtöki Trichet nyilatkozat alapján az EU elkönyvelten átáll a restriktív kamatpolitikára, ami szöges ellentéte a FED jelenlegi (és hangsúlyozottan fennmaradó) expanzív politikájának. A kamatpolitikák szembenállása hozzájárul a dollár gyengüléséhez, ami nem csak az euróval, hanem más devizákkal szemben is megfigyelhető. A dollár általános leértékelődése újra megkérdőjelezi a zöldhasú válság előtt még vitathatatlan vezető tartalékdeviza szerepét. Kína persze feszegeti a kérdést egy ideje, de ha trendszerűen fennmarad a megkezdődött folyamat, a dollár elveszítheti elsőszámú értékmérő szerepét és kialakulhat egy többpólusú devizarendszer. Anno az Unio is azért alakult, hogy Európa egységes gazdasági hatalomként harmadikként beékelődjön a két pólust alkotó USA és Japán (ma már inkább Kína) közé. Nem lenne meglepő, ha a devizapiacon is hasonló erőviszonyok alakulnának ki. Ma sem lesznek fontos adatok, hangulat vezérelt kereskedést láthatunk ma.

CHF/HUF (207,40 – 209,65): A tegnapi mérsékelt frankerősödés ma reggelre erős gyengülésre váltott, így továbbra is 210 alatti összeget kell adni az alpesi deviza darabjáért.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!