2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csütörtökön kétszer is nekifutott az euró a 275 forintos szintnek, ám lefordult arról. Péntek délelőtt pedig tovább erősödött a magyar fizetőeszköz, és a 273-as szint alatt születtek üzletek. A piac a jövő héten ismertetésre kerülő kormányzati reformokra vár, annak bejelentése hozhat számottevő mozgást, derül ki a Commerzbank napi devizapiaci kommentárjából.

EUR/HUF (272,70– 274,70): Kétszer tesztelte tegnap a forint a 275-ös magasságot, és mindkettőször visszavonulót fújt. A második próbálkozás után, 274,25 környékén volt már az EUR/HUF árfolyama, amikor megérkeztek az ÁKK állampapíraukció adatai, ami tovább javította a forint helyzetét, sőt a sikeres tender a hazai fizetőeszközünket régiós felülteljesítővé tette az euróval szemben. A felkínált 45 milliárd helyett a kedvező hozamok miatt 62,5 milliárdnyi kötvényt adtak el, és ezzel a forint délutánra egészen 272,60-ig erősödött. Ma ennél kicsivel gyengébben, 273,50 körül nyit a piac, és ha nem érkeznek újabb aggasztó hírek Líbiából, akkor kivárásra, illetve stagnáló EUR/HUF kurzusra számítunk, mivel tegnap a kormánypárt bejelentette, hogy március 1-e lesz a dátum, amikor kihirdetik a már többször beharangozott, majd rendre elhalasztott reformokat.

EUR/USD (1,3750 – 1,3860): Már a szaúd-arábiai király is hangulatjavító intézkedéseket jelentett be, hogy elejét tudja venni az esetleges elégedetlenségnek a hatalmas olajkészletekkel rendelkező országában. Líbiából továbbra is aggasztó hírek érkeznek, semmi jele egyelőre, hogy jó irányba mennének a dolgok, már 10 százalékot drágult az olaj ára a hónap eleje óta. A kialakult helyzetből - amennyiben tartóssá válik – Norvégia és Oroszország jöhet ki jól, a norvég korona például az euróhoz képest február közepe óta több mint három százalékkal erősödött, a dollárral szemben pedig már öt százaléknál tart. Az EUR/USD árfolyama emelkedőben van, leginkább az eurozónában növekvő kamatemelési várakozásokkal magyarázzák az elemzők, hogy 1,38 fölött van a kurzus. Ha az 1,3860-as szintet is elhagyná az árfolyam, akkor az már 3,5 havi csúcsot jelentene.

CHF/HUF (213,00 – 215,50): Még mindig a frank a favorit a devizapiacokon, az arab krízishelyet nem oldódott meg, az SNB az ECB-hez hasonlóan, belátható időn belül kamatot emelhet, és ezért mutat csupán 1,28 körüli értéket az EUR/CHF árfolyama. A forint valamelyest tudott javítani a tegnapi 215-216-os szintekhez képest.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!