2p

Több gyenge makrogazdasági adat is megjelent kedden, ám az elmúlt napok esése után az amerikai tőzsdeindexek kis mértékben javulni tudtak.

A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,26 százalékkal, 32 ponttal emelkedett, és 12535 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,63 százalékkal, 18 ponttal 2854 pontra nőtt, az S&P 500-as mutató 0,48 százalékkal, 6 ponttal 1320 pontra erősödött.

Negatívan befolyásolta a befektetőket kedden, hogy jelentősen emelkedtek a spanyol kötvényhozamok. Pesszimizmusra adott okot az amerikai fogyasztói bizalmi index, mely öt hónapja legalacsonyabb szintre csökkent. Ráadásul a november óta pozitív tartományban tartózkodó Fed richmondi feldolgozóiparra vonatkozó hangulatindexe mínuszba fordult júniusban. Javított ugyanakkor a hangulaton az a tény, hogy az Egyesült Államok 20 legnagyobb városában sorrendben harmadik hónapja emelkedtek a lakóingatlan-árak havi szinten.

Elemzők szerint szerdán komoly kilengések lehetnek a tőzsdéken az Európai Unió vezetőinek csütörtökön kezdődő csúcstalálkozója előtt. A Reuters szerint a befektetőknek nincsenek túlzó reményeik, ugyanakkor ha mégis sikerülne előrehaladást elérni az euróövezet 30 hónapja tartó adósságválságának a megoldásában, akkor jelentős árfolyamemelkedéssel reagálhatnak a börzék.

mfor.hu/MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!