3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Reggel még mérsékelt emelkedéssel nyitott a forint a devizapiacon, majd délelőtt mínuszba esett át a BUX index, miután a forint ismét meredeken gyengült az euróval szemben. A vezető részvények az Egis kivételével veszítettek értékükből, most főleg a Mol 2 százalék feletti esése húzza lefelé a piacot. Az OTP viszonylag jól tartja magát, kicsivel keddi értéke alatt áll.

A forint újabb gyengülése a tőzsdére is rossz hatással volt, ezért a BUX index Európában és a régióban is alulteljesítő volt szerdán, szinte csak mi voltunk mínuszban a nap első felében. A forint is egyre jobban elszakad a régiós devizáktól, ami szintén nem túl jó hír, mivel ez azt jelzi, hogy a közép-kelet-európai régió problémái lassan már csak Magyarországra korlátozódnak.

A BUX index szerdán délelőttre 10 175 pontig esett vissza, ez 1,05 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértékénél. A forgalom nem volt túl magas, az első pár órában alig több mint 3 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A blue chipek vegyesen szerepeltek, főleg a Mol meredek esése rontotta a helyzetet. Az olajtársaság papírjai 9065 forintot értek, ami 2,53 százalékkal volt alacsonyabb a keddi értéküknél. Az OTP ehhez képest viszonylag jól tartotta magát, az 1522 forintos szint csak kevéssel maradt el a kedd délutánitól. A Magyar Telekom tartotta keddi árfolyamát, ugyanúgy 556 forintot értek a papírok, mint a záráskor.

Vegyesen kezdték a napot a gyógyszergyártók a tőzsdén, mivel az Egis 0,19 százalékot javított, a Richter viszont 0,94 százalékos visszaesést követően 24 280 forinton állt.


A forint eleinte keddi értéke környékén kezdett a devizapiacon, majd reggel meredek gyengülési hullám indult meg a magyar fizetőeszköz piacán, a korábbi 307-es szintről percek alatt 312-ig emelkedett az euró ára. Ráadásul a jelek szerint a forint egyre jobban elszakad a régiótól, ugyanis a cseh korona és a lengyel zloty erősödött szerdán reggel. Az újabb forintgyengülés egyik oka az lehet, hogy az Európai Központi Bank reggel bejelentette: nem támogatja a gyorsított euróbevezetést.

A nemzetközi piacokon jelentős pozitív korrekció volt megfigyelhető szerdán, csak a pesti börze nem tudott felfelé indulni. Nyugat-Európában az FTSE és a DAX egyaránt több mint 2 százalékos pluszban voltak, míg régiónkban a varsói és a prágai tőzsde indexei 1,5-2 százalékkal erősödtek. Az amerikai határidős indexek is emelkedést valószínűsítettek délutánra, így könnyen lehet, hogy ismét csak mi maradunk le.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!