Az elmúlt napok emelkedése után várható volt egy kisebb korrekció a Budapesti Értéktőzsdén, végül 52 pontos gyengülés után 22 092 pontig esett az index. Tegnap a tengerentúli piacról is eltűntek a befektetők, akik most az első negyedéves eredményeket várják a cégektől. A két kedvező magyar makroadat sem tudta ma tartósan felhúzni a BUX-ot.
7030 forintba kerültek az OTP-papírok a nap végén, ez 0,27 százalékkal marad el a tegnapi árfolyamuktól. A Mol egész nap tegnapi értéke körül ingadozott, végül ugyanúgy 22 000 forinton zárt, mint egy napja. 0,6 százalékot bukott a zárásig a Magyar Telekom, mely 825 forintig esett.
Veszítettek értékükből a gyógyszergyári részvények is, melyek közül a Richter 0,24 százalékkal gyengült, az Egis pedig 0,57 százalékkal lett ma olcsóbb.
Ma reggel hozták nyilvánosságra a magyar ipari termelés és a kereskedelmi mérleg adatait, melyek jobbak lettek a vártnál. Az ipar teljesítménye 9,8 százalékkal emelkedett februárban a tavalyi és hasonló időszakához képest, míga a kereskedelmi mérleg a kilencvenes évek eleje óta először lett pozitív. A tengerentúlon a héten nem várható igazán jelentős makroadat, a vállalati gyorsjelentések időszaka kezdődik a következő napokban, az első negyedéves gyorsjelentések befolyásolhatják a befektetők hangulatát.
A vezető nyugat-európai részvényindexek is veszítettek értékükből a nap második felére. Délután a CAC 40 0,8 százalékos mínuszban volt, az FTSE és a DAX pedig egyaránt 1,1 százalékkal álltak tegnapi értékük alatt.
A jelentős amerikai indexek eséssel kezdték a mai kereskedést, majd felfelé fordultak. A magyar piac zárásakor a Dow Jones ipari index 0,1 százalékos mínuszban volt, a Standard & Poor's 0,2 százalékot bukott, a Nasdaq pedig 0,3 százalékot veszített az első néhány óra alatt.