3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A péntek reggel publikált magyar gazdasági adatok a várakozásokhoz közel alakultak, így ezeknek nem lesz érdemi hatása a forintra. A görög és portugál helyzet miatt azonban maradhat a kockázatkerülés, így nincs sok esély arra, hogy a svájci frank érdemi gyengülést mutasson, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (265,30 – 268,00): Kóstolgatja a kitörést felfelé a forint a korábban már emlegetett 263-267-es sávból. Tegnap a negatív hangulatban gyengült a forint a főbb devizákkal szemben, esett a BUX-index is, kissé emelkedtek az állampapír hozamok, és a hazai kötvények CDS-felára is magasabb értékeket mutatott. A német GDP növekedése messze felülmúlta a várakozásokat, ez talán segítheti ma a régiós devizákat, de a meglepetésszerű lengyel kamatemelés miatt újrakalibrált lengyel-magyar kamatpálya egymáshoz való viszonya középtávon a zlotyi malmára hajthatja a vizet, ez pedig könnyen alultaljesítő forinthoz vezethet. A magyar előzetes GDP számokat, illetve a márciusi, véglegesített ipari termelési számokat is ma publikálták, de ezek nem okoztak meglepetést, minden a várakozások szerint alakult. A görög, portugál aggodalmak fokozódásával az EUR/HUF árfolyama tartósabban átlépheti a 267-es szintet, de nem számítunk így sem jelentős forintgyengülésre.

EUR/USD (1,4200–1,4350): A német gazdaság bruttó nemzeti összterméke az első negyedévben év/év alapon 4,5 százalék helyett 5,2 százalékkal nőtt, negyedév/negyedév alapon pedig a bővülés 0,9 százalék helyett, másfél százalékos volt. A jó német számok meglátszanak az EUR/USD árfolyamában is, a germán GDP adatok közzétételekor 20-25 ponttal magasabbra került az EUR/USD árfolyama, nagyjából 1,4260-ra. Az EUROSTAT a másik 16 EMU-tagország GDP adatait összesíti és 11 órakor közzé is teszi. Ha a többi örszág gazdasága is jól muzsikál, akkor további mérsékelt euró erősödés várható. Délután viszont jön az áprilisi inflációs adat a tengerentúlról, ez segíthet eligazodni az amerikai kamatpálya alakulását illetően, ha már a FED ennyire homályosan-ködösen kommunikál az utóbbi időben.

CHF/HUF (210,00 – 213,50): A görög és portugál gondok miatt tartós a bizonytalanság, így alig van esély arra, hogy a frank az érdemi gyengülés felé vegye az irányt. Talán ha az EU illetékesei formába öntenék az eladósodott országok új mentőmechanizmusát, és a görög, portugál adósságpálya a befektetők szemében is fenntarthatóvá válna, akkor újra 1,30 feletti lehetne az EUR/CHF árfolyama.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!