Vaszkó Szabolcs, az Erste üzletkötője az MTI-nek elmondta: kissé borúsan indult a kereskedés kedden, egyrészt mivel kiderült, még nincs döntés a Görögországnak folyósítandó újabb hitelrészletről, másrészt, mert Olaszországot váratlanul leminősítette a Standard & Poor's.
Később azonban gyorsan konszolidálódott a piac, nem volt erős eladói nyomás, a BUX is pozitív tartományba került, de az emelkedésben nem tudott lépést tartani az európai indexekkel, az OTP árfolyama negatív tartományban maradt - mondta az üzletkötő.
Az enyhe délutáni emelkedést egyes, vártnál jobb európai makroadatok mellett az is táplálta, hogy a forint erősödött, illetve, hogy a Magyar Nemzeti Bank bejelentette, kész a devizahitelek végtörlesztéséhez szükséges devizát a magyar bankok igénye szerint rendelkezésükre bocsátani - mondta Vaszkó Szabolcs.
Králik István, a KBC Securities üzletkötője szerint az OTP árát nyomás alatt tartották a rögzített árfolyamú végtörlesztésről szóló hétfői parlamenti döntéssel kapcsolatos bizonytalanságok. Hozzáfűzte: a keddi 10 milliárd forint körüli forgalom alacsonynak számít a BÉT-en, a befektetők valószínűleg kivárnak a Fed kétnapos ülésének bejelentéseiig, illetve addig, míg döntés nem születik arról, hogy Görögország megkaphatja az esedékes hitelrészletet.
Kedden a Mol 55 forinttal, 0,38 százalékkal 14.550 forintra erősödött, 1,7 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 10 forinttal, 0,28 százalékkal 3.605 forintra csökkent, forgalmuk 7,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,05 százalékkal 481 forintra nőtt, forgalma 576,7 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 105 forinttal, 0,33 százalékkal 32.205 forintra emelkedett, a részvények forgalma 563,9 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 32,9 millió forintos forgalom mellett 310 forinttal, 2,04 százalékkal 14.910 forintra esett.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.380,49 ponton zárt kedden, ez 2,01 pontos, 0,15 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
MTI