A galambjellegű meglepetés az lehetett, hogy Draghi jelzése szerint a kötvényvásárlás nem feltétlenül ér véget jövő szeptemberben, és nem kizárt, hogy az EKB bejelent valamilyen puhítást a következő hónapokban. Az euró hirtelen gyengülése két okra vezethető vissza: az egyik az eurón lévő profitrealizálási nyomás, ami már az EKB ülés előtt megfigyelhető volt, a másik pedig az általános környezet, különösen az egyre erősödő várakozások az Egyesült Államok monetáris politikájával kapcsolatban.
Az EURUSD éppen kijött egy egyértelmű fej és vállak alakzatból, amelyből – tisztán technikai szempontból – egy 1,1250-es célszint következne, de ha visszanézünk pár évet, akkor láthatjuk, hogy ennél feljebb, az 1,1450-es, 1,1500-as szinten van egy erős támasz. Az EURUSD-nek komoly hagyománya van abban, hogy megragad a kerek számoknál – legutóbb az 1,2000-es szinten akadt el éppen a növekedés -, és az 1,5000-es szint éppen alkalmas lenne egy újabb ilyen történetre.
Sűrű lesz a következő hét: ülést tart a Bank of Japan, inflációs adatok érkeznek az Egyesült Államokból és Európából, és nem utolsó sorban Trump elnök megnevezi jelöltjét a Fed elnöki székébe.
mfor.hu