A legtöbb szakember további emelkedésre számít a héten a Wall Streeten, mivel az utóbbi hetek negatív híreit már beárazták a befektetők, már nem lehet nekik jelentős meglepetéseket okozni. Ezt mutatja az is, hogy pénteken emelkedni tudtak a részvényindexek a gyenge munkanélküliségi adatok ellenére is. A következő napokban az autógyártók állami megmentése lehet a középpontban, valamint a negyedik negyedéves eredményvárakozások okozhatnak komolyabb mozgást.
Vasárnap Barack Obama leendő amerikai elnök beszédében kijelentette: a helyzet még rosszabbodni fog, mielőtt az amerikai gazdaság komolyabban elkezdene kilábalni a válságból. Ezzel kapcsolatban az elemzők egy része úgy vélekedik, hogy a piacok már beárazták a recessziót, a gazdaság visszaesése már nem okoz jelentős mozgást a tőzsdéken, ezért nem reagálnak a részvényárak a gyenge makrogazdasági adatokra sem.
A következő napokban a három nagy detroiti autógyár - a General Motors, a Ford és a Chrysler - állami megmentése állhat a középpontban. A vállalatok hetek óta egyezkednek a Kongresszussal, a legutolsó hírek szerint 34 milliárd dolláros segélyt kérnek, a képviselők azonban csak 15 milliárdot adnának. Ezzel az átmeneti segítséggel a három cég átvészelheti a következő néhány hetet, azonban a gazdasági szakemberek egyetértenek abban, hogy komolyabb változásokra lesz szükség.
Chris Dodd demokrata szenátor például vasárnap arról beszélt, hogy Rick Wagonernek, a General Motors vezérigazgatójának a mentőcsomagért cserébe "mennie kell". A képviselő szerint a Chrysler kénytelen lesz feladni önállóságát, ha az állam megmenti, valószínűleg egy másik cég felvásárolja majd az autógyárat.
A múlt heti mozgalmas napok után most kevés fontos makroadat jelenik meg az amerikai piacon. Csütörtökön közlik a szokásos heti munkanélküliségi adatokat, várhatóan sorozatban negyedszer is 500 ezer felett marad azok száma, akik először folyamodtak munkanélküli segélyért.
Pénteken jelennek meg a kiskereskedelmi adatok, melyek a múlt hónap forgalmáról adnak pontos képet, ez főleg a karácsonyi vásárlási szezon miatt lehet fontos, hiszen így már viszonylag pontosan meg lehet majd becsülni, mire számíthatnak a kereskedők a következő hetekben. A Hálaadás ellenére a szakemberek arra számítanak, hogy novemberben is csökkent az üzletek forgalma, ez már sorozatban az ötödik hónap lehet, amikor romló adatok jelennek meg.
Szintén a héten jelenik meg a Michigani Egyetem fogyasztói hangulatot vizsgáló indexe, illetve a termelői árak múlt havi alakulásáról szóló statisztika.
A következő napokban a nagyvállalatok lassan elkezdhetnek negyedik negyedéves eredményeikről beszélni, bár hivatalosan csak januárban ismerhetjük meg az év utolsó szakaszának számait. Az elemzők várakozásai szerint több cég is csökkenti majd eredményvárakozásait a napokban, már a múlt héten is megjelentek olyan nyilatkozatok, melyek a profitok visszaesését valószínűsítették.
Az elmúlt hetek zuhanása után továbbra is előtérben maradhat az olajár alakulása, hiszen a nyersanyag árfolyama lassan eléri a 40 dolláros határt. Hétfőn reggel 43,11 dollárba került egy hordó olaj, ami 2,3 dollárral volt magasabb a pénteki árfolyamnál. December közepén az OPEC várhatóan tovább csökkenti majd a kitermelést, de az kérdéses, hogy ezzel sikerül-e elérnie a célját.