Ma kezdődik a régióban a márciusra vonatkozó infláció-jelentési szezon: a csehek, és a románok után holnap a lengyel és a magyar árindex publikáció következik. A befektetők, ilyen kockázatvállalósabb időszakban nagy figyelmet szentelnek az árindexek alakulására, mivel ez kihatással szokott lenni a kamatvárakozásokra.
Egyelőre nem látszik tehát annak az esélye, hogy a forint (és a régió többi devizája) a gyengülés felé vegye az irányt, mert a pozitív kamatkülönbözet a térségünk devizáinak malmára hajtja a vizet. Egy újabb kockázatkerülési hullám törheti majd meg az erősödés trendjét, a kérdés, hogy ez mikor következik be, például, ha közzéteszik az európai bankok stressz tesztjeinek az eredményét, és azok nem alakulnak fényesen.
EUR/USD (1,4400 – 1,4500)
Az Egyesült Államok kongresszusa az utolsó pillanatban ugyan, de elfogadta a következő időszakra szóló költségvetés tervezetét. Ez elvileg dollárpozitív hír lenne, de a devizapiacok az EUR/USD piacán is sokkal inkább a kamatkülönbözetre „gyúrnak”, mintsem
aggódnak mondjuk a makroadatok helyzetén.
Fundamentális alapon ugyanis nem igazán látunk okot arra, hogy az euró az 1,45-ös szintet ostromolja, de ma hajnalban mégis ez történt. Ha tovább tart a dollár vesszőfutása, és a forint is tudja tartani az erejét, akkor nem elképzelhetetlen a 180-as USD/HUF árfolyam sem. A 180-as mérföldkő eléréséhez még nagyjából 2,5 forint hiányzik a ma reggeli adatok alapján.
CHF/HUF (199,80 – 202,20)
Nincs változás a pénteki állapotokhoz képest, a CHF/HUF a 201-es szint körül imbolyog, míg az EUR/CHF 1,3130 körül stagnál.
mfor.hu