Ahogy az várható volt, nem tudta folytatni tegnapi szárnyalását a BUX, mely ma egész nap kismértékű mínuszban volt. Makroadatok hiányában továbbra is a nemzetközi hangulat és az olajár esése befolyásolta a részvénypiacot. A tegnapi jelentős meglódulás után az OTP is jól tartotta magát, pedig attól lehetett tartani, hogy a bankpapírok nagyot bukhatnak.
A BUX végül 20 000 ponton zárt, ez 0,6 százalékkal maradt el tegnapi záróértékétől. A napi részvényforgalom nem volt kimondottan magas, 13 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel. A vezető papírok közül a Mol 0,28 százalékos esés után 15 750 forintba került, az OTP pedig 0,31 százalékos bukással 7105 forintra gyengült. A Magyar Telekom ugyanúgy 825 forintba került a kereskedés végén, mint tegnap.
Gyengén szerepeltek a gyógyszergyári részvények ma: az Egis 0,53 százalékkal esett vissza, a Richter pedig 1,35 százalékot veszített értékéből.
Jelentős makroadat ma nem jelent meg, így a BUX-ot is a nemzetközi piacok hangulata illetve az olajár esése mozgatták. Délután 104,33 dollárba került egy hordó nyersanyag, ez 2 dollárral volt alacsonyabb, mint a tegnapi árfolyam. Az esés oka, hogy a legújabb hírek szerint az Ike hurrikán veszített erejéből, ráadásul nem is biztos, hogy érinteni fogja a Mexikói-öböl térségét, ahol a fontos olajfúró tornyok és finomítók vannak.
A mai pozitív hangulatot egyébként az alapozta meg, hogy az amerikai részvénypiacok emelkedése tegnap kitartott a zárásig. Ázsiában ma reggel jórészt gyengültek a mutatók a világgazdaság visszaesésétől való félelemnek köszönhetően, de a nyugat-európai tőzsdékre ez nem volt hatással.
A vezető nyugat-európai indexek többnyire a pozitív oldalon tartózkodtak ma, nem sokkal a zárás előtt viszont visszaestek. Késő délután a francia CAC 40 index 0,84 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE 0,21 százalékos mínuszban volt, míg a DAX szintén 0,21 százalékot veszített.
Amerikában a pozitív oldalon kezdtek az indexek, majd délután megjelent a folyamatban lévő lakásértékesítések júliusi adata, mely a várt 1,3 százalékos csökkenés helyett 3,2 százalékos visszaesést mutatott. Ennek hatására lefelé fordultak a vezető indexek, a magyar tőzsde zárásakor már mínuszban voltak. A Dow 0,29 százalékot veszített az első néhány órában, a Standard & Poor's 0,89 százalékot bukott, míg a Nasdaq 0,46 százalékkal állt tegnapi értéke alatt.