Buhl elmondta: "szeretnék bővíteni és javítani meglévő kapcsolatainkon a közép- és kelet-európai térségben és nem zárkóznánk el újabb piacokra való belépéstől sem".
A vezérigazgató azt is kijelentette, hogy a Wiener Börse nem eladó annak ellenére, hogy a társaságot korábban két nagyobb tőzsdeüzemeltető cég is megkörnyékezte. "Nem vagyunk eladóak és arra összpontosítunk, hogy egyre közelebb kerüljenek egymáshoz az osztrák, szlovén, cseh és magyar piacaink. Nem látom, hogy hol lenne a hozzáadott érték számunkra egy ilyen tranzakcióban; csak marginalizálódnánk egy nagyobb társaságban" - mondta Buhl.
Februárban két jelentősebb tőzsdeösszeolvadás is történt. A frankfurti értéktőzsdét üzemeltető Deutsche Börse és a New York-i NYSE Euronext február 15-én állapodott meg az egyesülésről, amelynek következtében a világ legnagyobb tőzsdeüzemeltető vállalata jöhet létre, amennyiben a frigy a versenyhatóságok engedélyét is megkapja. A kanadai értéktőzsdét üzemeltető TMX Group és a londoni börzét működtető London Stock Exchange Group PLC is az összeolvadás mellett döntött.
A bécsi tőzsde már rendelkezik részesedéssel három régiós értéktőzsdében is. A Budapesti Értéktőzsdében 50,5 százalékos, a ljubljanaiban 81 százalékos, a prágaiban pedig 92,7 százalékos tulajdonhányaddal bír. A négy tőzsde tavaly Közép- és Kelet-Európai Tőzsdeszövetség (CEESEG) néven hozott létre közös holdingvállalatot.
A csoport több kisebb kelet-európai tőzsdével is partnerségi megállapodást írt alá, így a bolgár, a horvát, a román és a szerb piacokkal. Közép- és Kelet-Európa értéktőzsdéin januárban 75,8 milliárd euró forgalmat bonyolítottak le, ami 170 százalékkal több, mint 2009. januárjában.
MTI