3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szeptember 28-án volt ilyen erős a forint, kéthetes mélyponton van a magyar CDS-felár, és úgy tűnik, most már az európai politikusok is komoly lépéseket fognak tenni a válság megoldása érdekében. Így elvileg minden adott lehet a bika hangulathoz, írják a Commerzbank elemzői csütörtöki körképükben.

EUR/HUF (288,50 – 291,50): Ma hajnalban újra a 290-es lélektani szint alatt kereskedtek az euro/forinttal, a mélypont 288,65 volt. Utoljára szeptember 28-án, 15 napja járt 289 alatt az EUR/HUF árfolyama. Szintén kéthetes mélypontra ért (512 bázispontra) az 5 éves dollár alapú magyar országkockázati CDS-felár is, ez is azt mutatja, hogy fokozódik a nemzetközi kockázatvállalási hajlandóság. A javuló hangulat alapja a várakozás, hogy az EU politikusai feltőkésítik az arra rászoruló bankokat. A szlovákok a második körben, várhatóan pénteken megszavazzák az EFSF-alap keretösszegének a megemelését, valamint november elejére a G20-as konferenciára várhatóan az EU kész tervekkel fog rendelkezni a görög adósságválság kezelésére. Így elvileg minden adott lehet a bika hangulathoz, az amúgy már a jó hírre meglehetősen kiéhezett piacon. A 290-es szint körül már érkezhetnek az eddig kiváró euró vásárlók / forint eladók, így könnyen lehet, hogy nem lesz tartós a 289-essel kezdődő árfolyam.


EUR/USD (1,3740 – 1,3840): A szeptember 20-21-i FED kamatdöntés jegyzőkönyvét hozták nyilvánosságra tegnap este, de ebben nem található semmi komolyabb meglepetés. A szavazók megosztottak a további monetáris lazítás szükségességét illetően, bíznak abban, hogy az amerikai gazdaság a második félévben is szerény növekedést fog produkálni, és a FED tagok komoly rizikót látnak abban, hogy az európai adósságválság elhúzódik, ami kihatással lehet a tengerentúli növekedésre is. Most egyelőre isznek a piaci szereplők abban, hogy az európai döntéshozók találnak konszenzusos gyógyírt a PIIGS-országok problémáira, ezért található az EUR/USD árfolyama 1,38-as magasságokban, ami bő három hetes csúcsnak felel meg. Az Európa felé áradó piaci bizalom abban is megmutatkozik, hogy a csalódást keltő kínai külkereskedelmi számok sem tántorították el az EUR/USD árfolyamot a már említett 1,38-as szintről, pedig ilyen hírek általában kockázatkerülést, tehát dollárerősödést szoktak generálni.

CHF/HUF (234,00 – 237,00): A szeptemberi termelői árindex enyhén lett rosszabb a várakozásnál, -1,9 helyett -2 százalékos csökkenést mutat év/év alapon, így ez az adat nem mozdított sokat az EUR/CHF árfolyamán, maradt az 1,2350 körüli értékek közelében. Az EUR/HUF árfolyama viszont esett, így stagnáló, enyhén csökkenő EUR/CHF árfolyam mellett is a frank / forint kurzus esni tudott, átmenetileg még 234 alá is.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!