3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A zlotyval karöltve erősen kezdte a hetet a forint a bankközi devizapiacon, azonban a Commerzbank szakemberei ma nem fogadnának nagy összegben a 270 alatti euróárfolyam elérésében. A szakemberek szerint a jegybank délutáni kamatdöntésétől nem várhatunk meglepetést, inkább az euró/dollár jegyzés mozgathatja a hangulatot.

EUR/HUF (271,50 – 274,00): Igencsak optimista hangulatban kezdi a hetet a hazai fizetőeszköz. Aggodalmak a magánnyugdíjpénztárakban felhalmozott motyóért ide vagy oda, a nemzetközi piacok kockázatkerülésének időleges – vagy talán tartósabb – alábbhagyása megteszi a hatását: erős oldalát mutatja a forint, szokásához híven a zlotyval karöltve. Meddig mehetünk? Természetesen az EURUSD mozgása lesz meghatározó, de a mai napra nem tennénk téteket a 270 alatti árfolyamokra. Délután kamatdönt a Monetáris Tanács – itt akármekkora tétben lehetne fogadni az 5,25 százalékos kamatszint megtartásában, de sajnos egy buki sem fizetne semmit.

EUR/USD (1,4020 – 1,4120): Egy ideje szoktuk jelezni, hogy egyes exportorientált országok mint Svájc és Japán, illetve nemrég magas politikai szinten deklaráltan az USA is a saját devizájának gyengítését tűzte ki zászlajára. Verseny alakult ki ezen országok között, sőt sokak szerint ez már devizaháború. Való igaz, ha egyszerre mindenki arányosan sok likviditást pumpál a gazdaságába a fizetőeszközök értéke egymáshoz képes nem nagyon fog változni, így kevés értelme lesz a dolognak, azon kívül, hogy a temérdek felesleges pénz újabb fejfájást fog okozni. Eme nagyszerű felismerés birtokában ülésezett a hétvégén Dél-Koreában a G20 pénzügyi elitje. Most kapaszkodjon meg mindenki! Az illetékesek egyetértettek, hogy a devizák gyengítése nem tesz jót a gazdaságnak globálisan és meg kell akadályozni a leértékelési versenyt. Mégpedig úgy, hogy….de ekkor a szakadó esőben elindult az első koreai Forma-1-es futam és mindenki a baleseteket várta…aztán meg indult a gép haza, a mondatot pedig nem fejezték be. Így történt, hogy a dollár eladóknak a hétvége után sincs igazán mitől tartani, ha a zöldhasú további gyengülésére akarnak spekulálni. Ha elhagyjuk az 1,4040-1,4060 környékét, akkor irány az 1,4120-1,4175 régió. Fordulópontot a november 3-i következő Fed-ülés jelenthet. Ha jelent majd.

CHF/HUF (199,50 – 202,00):
A hétvégét az EURCHF kereszt 1,36 felett pihente végig, és az aktív kereskedés beindulásával sem veszített sokat a frank a gyengeségéből. Ha élhetünk ezzel a képzavarral. Ami viszont sokakat nem fog zavarni, az a forinttal szembeni árfolyam, ami egy kis segítséggel akár a bűvös 200 alá is becsúszhat ma, optikai megnyugvást és reményt adva sokaknak.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!