A múlt héten sok makroadatot közölt a KSH, ahhoz képest most lényegesen csendesebb napok elé nézünk, ráadásul a nemzetközi piacokon sem jönnek igazán fontos statisztikák.
Hétfőn az eurózóna foglalkoztatási adata lesz talán a legfontosabb, ez magyar idő szerint délelőtt tizenegykor jelenik meg. Emellett a nap második felében a tengerentúlon közlik a New York-i körzet feldolgozóipari teljesítményét mutató indexet, mely szintén befolyásolhatja a befektetők hangulatát. Az elemzők arra számítanak, hogy a májusi -4,55 pontról -6 pontig csökken majd a mutató.
Kedden magyar idő szerint hajnalban várható a Bank of Japan kamatdöntése, melyen várhatóan nem változtatnak majd a 0,1 százalékos kamatszinten, azonban az ülés utáni kommentárok mindenképpen fontosak lesznek. Nagy-Britanniában inflációs adat és a kiskereskedelmi forgalom májusi alakulása jelenik meg a hét második napján, míg Németországban a ZEW gazdasági hangulatindex lesz a legfontosabb, mely a gazdasági szereplők várakozásai alapján készül. A szakemberek arra számítanak, hogy a korábbi 31,1 pontról 35,2 pontra emelkedhet a mutató értéke.
A szerdai napon elsősorban az amerikai inflációs adatra lesz érdemes figyelni, az elemzők az áprilisi stagnálás után 0,3 százalékos emelkedésre számítanak a fogyasztói árakat tekintve. Éves szinten ugyanakkor maradhat a negatív tendencia. Szintén a hét közepén jelenik meg az olajkészletek alakulásáról szóló legfrissebb adat. Az utóbbi hetekben ismét előtérbe került az olajár, miután a nyersolaj jegyzése hirtelen 70 dollár fölé szökött. Szerdán Ben Bernanke Fed-elnök is beszédet tart, amire szintén kiemelten figyelnek a nemzetközi piacok.
Csütörtökön korán reggel jelenik meg a svájci jegybank kamatdöntésének eredménye, mely akár a forint árfolyamát is jelentősebben befolyásolhatja. Várhatóan marad a jelenlegi 0,25 százalékos kamatszint, melyet már nincs hova csökkenteni, azonban az ülést követő kommentárokra figyelnek a befektetők. Az utóbbi hónapokban volt arra példa, hogy a svájci nemzeti bank túl erősnek érezte a frankot, ezért verbális intervencióval igyekezett gyengíteni, ezért kíséri most is kiemelt figyelem a kamatdöntő ülést.
Nagy-Britanniában csütörtökön jelenik meg a kiskereskedelem májusi forgalmáról szóló adat, mely a várakozások szerint 0,5 százalékos emelkedést mutathat az előző hónaphoz képest. A tengerentúlon a szokásos heti munkanélküliségi statisztikákat érdemes kiemelni, illetve a philadelphiai Fed feldolgozóipari felmérésének eredményét, melyet szintén csütörtökön közölnek.
A hét utolsó napjára a nemzetközi piacokon már nem marad fontos makroadat, itthon azonban pénteken is érdemes lesz figyelni, mivel a KSH reggel közli a január-áprilisi időszak foglalkoztatottsági és keresleti adatait.