Hétfőn a görög adósságrendezéssel kapcsolatos aggodalmak határozták meg a nemzetközi hangulatot, amelyek arra ösztönözték a befektetőket, hogy zárják pozícióikat. A BÉT-en rendkívül alacsony - 5,6 milliárd forint - volt a forgalom és itt is érződött a görög megállapodás hiányának hatása.
Kedden a nemzetközi piacokon zajló negatív tendenciák nem kedveztek különösebben a kereskedésnek a BÉT-en sem. A forgalom - 10 milliárd forinttal - ekkor volt a heti csúcson, a BUX pedig alig 70 ponttal emelkedett. A nemzetgazdasági miniszter napközben elmondott beszédének hatására 12 forintot emelkedett az OTP árfolyama.
Szerdán a blue chipek - a közepesnél is gyengébb forgalom mellett - vegyesen szerepeltek: a Mol és a Magyar Telekom erősödni tudott, míg az OTP és a Richter minimálisan esett. A magyar börze gyengébben teljesített az európai piacoknál, amihez forintgyengülés is társult.
Csütörtökön délután a Nemzetközi Valutaalap (IMF) ajánlást fogalmazott meg az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed-nek, ami javította a piaci hangulatot. A BUX is emelkedni tudott, de végül kisebb mínuszban zárta a napot. A hazai vezető részvények közül az OTP csökkent a leginkább, a Mol és a Richter gyakorlatilag változatlan árfolyamon zárt.
Pénteken volt a heti forgalom mélypontja, 4,7 milliárd forinttal. A BUX enyhén emelkedett, amely pozitív eredmény az európai börzék indexeinek a csökkenéséhez képest. Egyedül a Mol árfolyama emelkedett 15 forinttal, a többi vezető részvény ára csökkent.
A Mol 245 forinttal, 1,66 százalékkal, 14 960 forintra erősödött. Az OTP-részvények ára 315 forinttal, 5,53 százalékkal, 5385 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 2,88 százalékkal emelkedett, 428 forintot ért pénteken záráskor. A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 1,09 százalékkal, 4550 forintra csökkent.
MTI