A külkereskedelmi mérleg hiánya júniusban 56,8 milliárd dollárra csökkent a májusi 59,2 milliárd dolláros deficit után. Ez kellemes meglepetés, mivel az elemzők arra számítottak, hogy emelkedni fog a hiány, a konszenzus 61,5 milliárd dolláros hiánnyal számolt. Az utóbbi három hónapban ez a legalacsonyabb adat a tengerentúlról, mely jórészt annak köszönhető, hogy rekordmagasságokba emelkedett az export értéke.
Az amerikai export júniusban 164,4 milliárd dollárt tett ki, ami rekordnak számít, ez az adat 1,8 százalékkal magasabb a májusinál. Mindez jórészt a dollár gyengülésének volt köszönhető, ennek következtében ugyanis olcsóbbak lettek az amerikai termékek és szolgáltatások a világpiacon. A külkereskedelem hiánya csak azért nem lett ennél is alacsonyabb, mert az olajimport 14,6 százalékkal 44,5 milliárd dollárra emelkedett.
Az olaj nélkül számítva a kereskedelmi mérleg hiánya 2003 februárja óta a legalacsonyabb szintre esett vissza. Belföldön ugynakkor csökkent a kereslet a legtöbb fogyasztási cikk iránt, kevesebb ruhát, és elektronikai cikket vettek az amerikaiak a gazdaság lassulásának köszönhetően.
Az első félévben összesen 702,8 milliárd dollár volt a külkereskedelem hiánya az Egyesült Államokban, ami alig magasabb a tavalyi év első hat hónapjának 700,3 milliárdos értékénél. Öt év után tavaly először csökkent éves szinten a hiány, mely 2007 végén 7 százalékkal volt alacsonyabb a 2006-osnál.
A Bush-kormány a mostaninál jóval alacsonyabb hiányt szeretett volna elérni, szerintük annak köszönhető, hogy ez nem sikerült, hogy 2001 óta hárommillió álláshely szűnt meg Amerikában annak köszönhetően, hogy sok nagyvállalat külföldre vitte termelését.