3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ismét negatív irányba indultak a részvényárfolyamok a nyitás után a Budapesti Értéktőzsdén csütörtök reggel, a BUX index délelőttre 0,75 százalékkal esett vissza. A vezető részvények közül csak a Magyar Telekom tart rendületlenül felfelé a negatív nemzetközi hangulatban, miközben a devizapiacon ismét gyengüléssel kezdett a forint.

A pesszimista nemzetközi hangulatban a magyar tőzsde sem tudott felfelé indulni csütörtökön, a BUX index 0,75 százalékos eséssel kezdte a napot. Ma már az OTP esetében sem olyan nagy a spekuláció, mint szerdán, ez ismét visszavetette a részvénypiac forgalmát. Délelőtt fél tizenkettőkor jelennek meg az államkötvény-aukció eredményei, melyek hozhatnak egy kis mozgást a forint és a részvénypiac esetében is.

A BUX index délelőttre 11 649 pontig esett vissza, ez 0,75 százalékkal volt alacsonyabb, mint a szerdai záróértéke. A forgalom ismét elég alacsony, 3,5 milliárd forintos volt, miután az OTP esetében jelentősen csökkent a vételi érdeklődés.

A blue chipek közül csak a Magyar Telekom tartja magát pluszban, a távközlési részvények 589 forintot értek az első néhány óra után, ez 1,2 százalékkal volt magasabb szerdai árfolyamuknál. Az OTP az előző napi ide-oda rángatás után egy kicsit megnyugodott, most lassan lefelé csorog. A nap első felében 2450 forintot adtak a bank részvényeiért, ez 1,21 százalékkal maradt el az előző délutáni ártól. 1,38 százalékkal esett vissza a Mol az első néhány órában, az olajtársaság árfolyama 9270 forint volt.

Gyengén kezdtek a gyógyszeripari részvények is a forint gyengülése ellenére. Az Egis 12 100 forintos ára 0,82 százalékkal volt alacsonyabb a szerdainál, míg a Richter 1,1 százalékos visszaesés után 26 505 forintot ért.

A devizapiacon ismét rosszul kezdte a napot a forint a régiós devizákkal együtt, a nyitás után nem sokkal ismét megközelítette a 300-as szintet az euró jegyzése. Délelőtt 298,40 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 231,55 forint volt.

Magyar szempontból a nap legfontosabb eseménye az állampapír-aukció, ugyanis tavaly október óta először hirdetett meg három- öt- és tízéves kötvényeket az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A jegyzés eredményét délelőtt fél tizenkettőkor hozza nyilvánosságra az ÁKK, a megjelenő hozamok és az érdeklődés mértéke jelentős hatással lehet a forint árfolyamára a nap második felében. Ha alacsony lesz az érdeklődés a magyar kötvények iránt, akkor elképzelhető, hogy délután ismét 300 fölé megy az euró jegyzése a devizapiacon.

A nemzetközi piacokon is pesszimista volt a hangulat a nap első felében, a vezető nyugat-európai indexek és az amerikai határidős jegyzések is csökkenést mutattak. A londoni FTSE 1,01 százalékkal esett vissza a nap elején, míg a frankfurti DAX 1,89 százalékkal gyengült. A tengerentúlon a Dow és az S&P határidős indexe is közel 1 százalékkal esett vissza délelőttig.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!