Az utóbbi napok pozitív teljesítménye után csütörtök reggel már eséssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttre majdnem másfél százalékkal esett szerdai értéke alá. A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, az OTP újra 3400 alá esett a szerda délutáni szárnyalást követően.
15 725 ponton állt csütörtök délelőtt a BUX index, ez 1,36 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A forgalom kimondottan magas volt az első órákban, a nyitás után már 7 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A vezető részvények mindegyike visszaesett szerda délutáni szintjéhez képest, kiemelkedő mínuszok azonban nem voltak. Az OTP 3385 forintos szintje 1,83 százalékkal volt alacsonyabb, mint a szerdai záráskor, míg a Mol 1,81 százalékos visszaesés után 12 470 forinton állt. 620 forintot adtak a Magyar Telekom-papírokért a nap első felében, ez 1,27 százalékkal volt alacsonyabb, mint szerdán.
Rosszul indult a nap a gyógyszeripari papírok számára is a piacon: a kezdés után a Richter 0,41 százalékot veszített, 36 600 forintba került, míg az Egis 17 900 forintos szintje 0,53 százalékkal volt a szerda délutáni árfolyam alatt.
A forint is gyengült a csütörtöki nyitás után a bankközi devizapiacon az euróval szemben, délelőtt már újra több mint 274 forintot kellett adni egy euróért. A 274,30-as árfolyam majdnem fél százalékkal volt magasabb, mint szerda délután. A dollár ára 194,90 forint volt a nap első felében, míg a svájci frank 180,86 forintot ért.
A kezdeti emelkedés után délelőttre már a vezető nyugat-európai tőzsdéken is negatív volt a hangulat. A londoni FTSE 0,2 százalékkal állt szerdai záróértéke alatt, míg a frankfurti DAX 0,12 százalékot veszített. Régiónkban a varsói WIG 20 0,42 százalékkal esett vissza a nyitás után, a prágai PX pedig 0,57 százalékot veszített.
A vezető amerikai határidős indexek is a negatív oldalon álltak, azonban fokozatosan kapaszkodtak felfelé. Délután a szokásos heti munkanélküliségi adatok mellett a JP Morgan gyorsjelentése határozhatja meg a hangulatot a piacon.