Fokozatos kapaszkodással délelőttre pluszba került a BUX index, mely elsősorban az OTP-nek köszönhette, hogy erősödni tudott. A bankrészvények néhány óra után már 3 százalékos pluszban voltak, ami semlegesítette a Mol 2 százalék feletti esését. A forint egy kicsit visszakapaszkodott, de még mindig 285 felett volt az euró ára.
12 045 ponton állt délelőtt a BUX index, ez 0,23 százalékkal volt magasabb, mint a hétfői záráskor. A minimális erősödés mellett a forgalom továbbra is alacsony volt a részvénypiacon, az első néhány órában kevesebb mint 3 milliárd forintért vették a papírokat.
A blue chipek vegyesen szerepeltek a keddi nyitás után: az OTP az újabb mínuszos nyitást követően délelőttre már 3,68 százalékos pluszba kapaszkodott fel, így 2561 forintba kerültek a bank részvényei. 2,24 százalékot bukott viszont a Mol, így az olajcégért 9380 forintot adtak részvényenként. A Magyar Telekom 552 forintos ára 0,18 százalékkal volt magasabb, mint a hétfői záráskor.
A gyógyszeripari részvények is felemás teljesítménnyel kezdték a keddi napot: a legnagyobb BUX-komponens, a Richter 0,33 százalékos javulás után 30 200 forintot ért, az Egis viszont 1,58 százalékkal olcsóbb lett, így 11 200 forintért cserélt gazdát.
A forint még hétfőn este érte el történelmi mélypontját, de akkor még megállt a gyengülés 286,75-nél. Kedden reggel aztán tovább emelkedett az euró ára, az első órákban 287,50 körül volt az árfolyam, majd onnan erősödött kicsit a magyar deviza. Délelőtt 285,79 forintot kellett adni egy euróért a piacon, míg a dollár árfolyama 220,37 forint volt. A reggeli mélypont után a svájci frankkal szemben is visszajött kicsit a forint, 192,37 forintot kellett adni egy frankért.
A nemzetközi piacokon az átlagosnál csendesebb kereskedésre volt példa hétfőn, mivel az amerikai tőzsdék zárva tartottak. Európában viszont jöttek a hírek - jórészt rosszak. A Royal Bank of Scotland bejelentette, hogy 28 milliárd fontos veszteséggel számol 2008-ra, a bank történetében sosem volt még példa ennél nagyobb deficitre. Közben a brit kormány hétfőn este közölte, hogy újabb bankmentő csomagot indít, melynek keretében további állami tulajdonrészt vesznek az ország pénzintézeteiben. Sok befektető ezek után arra számít, hogy több nagy brit bank teljesen állami kézbe kerülhet, a szakemberek attól is tartanak, hogy a szigetország kormánya túl sokat költ a bankok megmentésére.
Kedd reggel már pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai részvénypiacok a hétfői gyengülés után. A londoni tőzsde FTSE indexe az első néhány óra után 1,63 százalékkal állt előző napi értéke felett, míg a frankfurti DAX 1,23 százalékot javított.