A pozitív oldalon kezdte a hetet a BUX index, mely aztán lassú lecsorgásba kezdett, de délelőtt még mindig pluszban volt. A vezető részvények közül egyelőre az OTP húzza felfelé az indexet, a bankpapírok a 2350 forintos szinttel birkóztak délelőtt. Közben a forint ismét gyengülésnek indult a nyitás után, a nap első felében megint 290 forint felett jegyezték az eurót a devizapiacon.
A BUX index délelőttre 11 886 pontig emelkedett, ez 0,52 százalékkal volt magasabb a múlt hét végi értékénél. A nyitás után nem sokkal 1 százalékos pluszban is volt a mutató, majd onnan indult lassan lefelé. A forgalom továbbra is nagyon alacsony, az első néhány órában alig 1,5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A blue chipek közül elsősorban az OTP húzta felfelé az indexet, a bankpapírok délelőtt 2347 forintba kerültek, ami 1,12 százalékkal volt magasabb a pénteki értéküknél. A Mol kicsit visszaesett a kereskedés első felében, a 9700 forintos árfolyam 0,51 százalékkal maradt el a pénteki záróértéktől. A Magyar Telekom szintén veszített egy kicsit, 570 forint volt az aktuális árfolyam.
Jól kezdtek hétfőn a gyógyszeripari képviselői a tőzsdén, főleg az Egis ugrott meg. érdemes kiemelni, hogy a kisebbik gyógyszercég hétfőn délután közli negyedik negyedéves eredményeit, részben ennek is köszönhető a befektetők megelőlegezett bizalma. Délelőtt 12 400 forintot adtak az Egis-papírokért a piacon, ez 2,48 százalékkal volt magasabb, mint a múlt pénteken. A Richter 1,28 százalékos javulás után 28 770 forintért cserélt gazdát a nap első felében.
Gyengüléssel indította a hetet a forint a devizapiacon, hétfőn reggel ismét 290 felett volt az euró árfolyama, a magyar fizetőeszköz ismét a régiós devizákkal összhangban veszített értékéből. Délelőtt 290,78 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 224,90 forint volt, a svájci frank pedig 192,97 forintba került.
A nemzetközi piacokon nem jelennek meg fontos makroadatok a hét első napján, délután várhatóan az amerikai gazdaságélénkítő csomaggal kapcsolatos hírek fogják mozgatni a kereskedést. Londonban a Barclays reggel közölte 2008-as eredményeit, melyek jobbak lettek a vártnál, a válság ellenére csak minimális mértékben esett vissza a harmadik legnagyobb brit bank profitja tavaly.
A nyugat-európai tőzsdék kismértékű visszaeséssel kezdtek reggel, az amerikai határidős indexek pedig 1 százalék körüli gyengülést valószínűsítettek a délutáni nyitás előtt. A londoni FTSE index az első néhány óra után 0,54 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 0,36 százalékot veszített értékéből.