9937 ponton fejezte be a keddi kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,87 százalékkal maradt el a hétfői értéktől. A hongkongi Hang Seng 0,59 százalékos lecsorgást mutatott, míg a Shanghai Composite 1,59 százalékkal esett vissza a zárásra. Óvatosan optimista volt viszont a hangulat a dél-koreai piacon, ahol a Kospi index majdnem fél százalékot javított, míg a tajvani tőzsde mutatója néhány pontos pluszba tudott kapaszkodni.
A kínai tőzsdén napközben 3,5 százalékos mínuszban is volt a Shanghai Composite index, majd onnan kapaszkodott vissza. A befektetők ismét a közelgő kamatemelés réme miatt adták a papírokat. Az infláció legutóbb több mint kétéves csúcsra emelkedett az országban, sokak szerint emiatt lesz
kénytelen Peking előbb-utóbb megemelni az alapkamatot és tovább szigorítani a hitelezési feltételeket. Ez viszont a gazdasági növekedés lassulásával járhat, illetve negatív hatással lehet a részvénypiacra, ugyanis csökkentheti az oda befolyó pénzmennyiséget.
A japán tőzsde visszaesése annak volt köszönhető, hogy kedden jelent meg a statisztika, mely szerint az ország gyárai zsinórban ötödik hónapban fogták vissza termelésüket. A visszaesés ugyanakkor kisebb volt a vártnál, mellette viszont romlott a munkaerőpiaci helyzet és csökkent a kiskereskedelmi fogyasztás októberben.
A befektetők egy része továbbra is aggódik amiatt, hogy a vasárnap bejelentett 85 milliárd eurós ír mentőcsomag kevés lesz ahhoz, hogy megállítsa az eurózóna válságát, várhatóan más országok is külső segítségre szorulnak majd. Mostanában leggyakrabban Portugáliát emlegetik, mint a lehetséges következő áldozatot, mellettük egyre több szó esik Spanyolország gazdasági nehézségeiről is.
mfor.hu