2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Számottevő gyengüléssel zárt kedd reggel a vezető ázsiai részvényindexek többsége. Kínában ismét a kamatemelési várakozások voltak negatív hatással a piacra, míg a többi tőzsdén az európai országok adósságproblémái miatt aggódtak a befektetők, akiket Írország megmentése sem győzött meg.

9937 ponton fejezte be a keddi kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,87 százalékkal maradt el a hétfői értéktől. A hongkongi Hang Seng 0,59 százalékos lecsorgást mutatott, míg a Shanghai Composite 1,59 százalékkal esett vissza a zárásra. Óvatosan optimista volt viszont a hangulat a dél-koreai piacon, ahol a Kospi index majdnem fél százalékot javított, míg a tajvani tőzsde mutatója néhány pontos pluszba tudott kapaszkodni.

A kínai tőzsdén napközben 3,5 százalékos mínuszban is volt a Shanghai Composite index, majd onnan kapaszkodott vissza. A befektetők ismét a közelgő kamatemelés réme miatt adták a papírokat. Az infláció legutóbb több mint kétéves csúcsra emelkedett az országban, sokak szerint emiatt lesz

kénytelen Peking előbb-utóbb megemelni az alapkamatot és tovább szigorítani a hitelezési feltételeket. Ez viszont a gazdasági növekedés lassulásával járhat, illetve negatív hatással lehet a részvénypiacra, ugyanis csökkentheti az oda befolyó pénzmennyiséget.

A japán tőzsde visszaesése annak volt köszönhető, hogy kedden jelent meg a statisztika, mely szerint az ország gyárai zsinórban ötödik hónapban fogták vissza termelésüket. A visszaesés ugyanakkor kisebb volt a vártnál, mellette viszont romlott a munkaerőpiaci helyzet és csökkent a kiskereskedelmi fogyasztás októberben.

A befektetők egy része továbbra is aggódik amiatt, hogy a vasárnap bejelentett 85 milliárd eurós ír mentőcsomag kevés lesz ahhoz, hogy megállítsa az eurózóna válságát, várhatóan más országok is külső segítségre szorulnak majd. Mostanában leggyakrabban Portugáliát emlegetik, mint a lehetséges következő áldozatot, mellettük egyre több szó esik Spanyolország gazdasági nehézségeiről is.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!