Kismértékű emelkedéssel nyitott kedd reggel a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttig alig mozdult kezdeti értékéhez képest, csak néhány pontos kilengések voltak. A nap első felében közel 1 százalékkal állt hétfői értéke felett a mutató, a vezető részvények többsége javítani tudott.
19 967 pontig emelkedett a keddi nyitás után a BUX index, ez 0,92 százalékkal volt magasabb a hétfő délutáni értékénél. A közel 200 pontos emelkedés mellett a forgalom kicsivel alacsonyabb volt a megszokottnál, az első órákban bő 4 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények többsége javítani tudott a nap elején, a legnagyobb nyertes egyelőre a Mol 2 százalék feletti drágulásával. Az olajcég részvényei 14 945 forintba kerültek, ami 2,36 százalékkal haladta meg a hétfői értéket. Az OTP is erősödéssel tudta kezdeni a kereskedést: a bankpapírok 5189 forintos szintje 1,23 százalékkal volt magasabb, mint az előző nap végén. A Magyar Telekom viszont minimális mértékben visszaesett, a két forintos lecsorgást követően 812 forinton állt.
Az átlagnál kicsivel rosszabbul teljesítettek a gyógyszergyártók a nyitás után: az Egis 0,31 százalékos javulás után 19 400 forintba került, míg a Richter 0,09 százalékos gyengülése 37 665 forintos árfolyamot eredményezett.
Jól kezdte a napot a forint kedd reggel a bankközi devizapiacon, az euróval szemben 266 közelébe erősödött a magyar deviza. Délelőttre aztán vissza is korrigált az árfolyam, a 266,98-as szint már csak minimális erősödést jelentett hétfőhöz képest. A dollárral szemben 181,15-ig kapaszkodott a forint, míg a svájci frank ára 176,49 forint volt délelőtt a piacon.
Hozzánk hasonlóan a nemzetközi részvénypiacok is emelkedéssel kezdtek reggel: délelőttre a londoni FTSE 0,88 százalékot javított, a frankfurti DAX pedig 0,84 százalékkal kapaszkodott hétfői szintje fölé. Régiónkban a varsói WIG 20 2,1 százalékos ugrással kezdett, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,6 százalékkal emelkedett.
A vezető amerikai határidős indexek enyhe, fél százalék alatti pluszban voltak délelőtt, ráadásul kedden jelentős makroadatok megjelenése sem várható a kezdés előtt, így vélhetően továbbra is elsősorban a hangulati elemek fognak dominálni.