Csütörtök reggel is folytatódott a gyengülés a Budapesti Értéktőzsdén, majd délelőttre kicsit korrigáltak a vezető részvények. Az OTP már az 5000 forintos lélektani határ alatt nyitott, egyelőre azonban nem dőlt el a kérdés, hogy sikerül-e megtartani a bankpapírokat a fontos szint felett.
20 143 pontig esett csütörtök délelőttre a BUX index, ez 0,67 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. Reggel volt ennél nagyobb is a mínusz, hiszen 1 százalék feletti eséssel kezdett az index, majd onnan kapaszkodott vissza. A forgalom ismét magasabb az átlagosnál, az első órákban már 11 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények a Richter kivételével gyengültek, az OTP egyelőre az 5000 forintos szinttel birkózott. A bank papírjai reggel 5000 alatt nyitottak, majd délelőttre kicsit konszolidáltak, de az 5000 forintos szint még mindig 1,21 százalékkal alacsonyabb volt, mint a szerdai záráskor. A Mol 1,08 százalékot veszített értékéből, 15 530 forintba kerültek az olajcég részvényei, míg a Magyar Telekom 813 forintos árfolyama két forinttal maradt el a szerdaitól.
Vegyesen kezdtek a gyógyszergyártók a tőzsdén, az utóbbi napokhoz hasonlóan ismét a Richter a pozitív kivétel. Délelőttig 0,62 százalékkal erősödtek a nagyobbik gyógyszercég papírjai, melyek így 39 745 forintba kerültek, szektortársa, az Egis viszont 0,99 százalékos esés után már csak 19 405 forintot ért.
Jól kezdett viszont a forint az utóbbi napok botladozásai után, délelőttre ismét 273 környékére csökkent az euró jegyzése a bankközi devizapiacon. Egészen pontosan 273,03 forintot kellett adni egy euróért, ami több mint fél százalékkal volt alacsonyabb a szerda délutáni szintnél. A dollárral szemben 185,41-nél állt a forint, a svájci frank pedig 180,95 forintba került.
A nemzetközi tőzsdéken a kezdeti negatív nyitást követően felfelé kapaszkodás volt megfigyelhető. A londoni FTSE délelőtt már csak 0,07 százalékkal állt szerdai értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 0,09 százalékos mínuszig jött vissza. Régiónkban a varsói WIG 20 0,57 százalékos mínuszban kezdte a napot, a prágai tőzsde PX indexe pedig 3,88 százalékos zuhanással kezdett.
A befektetők többsége a délután megjelenő amerikai makroadatokat várja. A harmadik negyedéves GDP a várakozások szerint már pozitív lett, ami azt jelentheti, hogy véget ért a recesszió a tengerentúlon. Az elemzők szerint az adat akár a következő hetekre meghatározhatja a hangulatot a piacokon. A vezető határidős indexek délelőtt fél százalék körüli pluszban voltak, azaz egyelőre pozitívan tekintenek a számok elé.