Enyhe lecsorgással indult a nap a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index délelőttre majdnem fél százalékkal gyengült. A forgalom nagyon alacsony volt, a jelek szerint minden befektető a délutáni amerikai munkanélküliségi adatokat várja, melyek majd irányt mutathatnak.
20 901 pontig esett vissza a BUX index a pénteki nyitást követően, ez 0,39 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A forgalom nagyon alacsony volt, a nap elején alig másfél milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények vegyesen kezdtek a hét utolsó kereskedési napján, az OTP lefelé indult. A bankpapírok délelőtt 5488 forintba kerültek, ez 1,12 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. 0,34 százalékkal lett olcsóbb a Mol, mely így 16 045 forinton állt, míg a Magyar Telekom 728 forintos árfolyama 0,41 százalékos erősödést jelentett.
Enyhe mínusszal kezdtek a gyógyszergyártók is: a Richter 0,07 százalékos esést követően 42 670 forinton állt, az Egis pedig 19 150 forintot ért, ez 0,26 százalékos visszaesést jelentett.
Jól kezdett reggel a forint a bankközi devizapiacon, a magyar fizetőeszköz ismét 270 alá erősödött az euróval szemben. Délelőttre aztán kicsit gyengülésnek indult a forint a piacon, a 269,58-as árfolyam 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtök délutáninál.
A nemzetközi részvénypiacokon is mínuszban indult a nap: a londoni FTSE délelőttre 0,64 százalékkal esett vissza, a frankfurti DAX pedig 0,72 százalékot bukott. Régiónkban a varsói WIG 20 0,45 százalékos eséssel kezdte a hét utolsó napját, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,61 százalékot veszített értékéből.
A jelek szerint a befektetők mindenhol a délután megjelenő amerikai adatokra várnak. A tengerentúlon ma közlik a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak számának változását és a munkanélküliségi rátát. Az elemzők várakozásai szerint novemberben újabb 130 ezer ember veszítette el a munkahelyét, a munkanélküliség pedig továbbra is 10,2 százalékos volt.