Oldalazással indult a nap a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index délelőtt kicsivel szerdai értéke felett állt. A vezető részvények vegyesen kezdtek, az OTP egyelőre szerdai záróértéke körül áll a piacon. A nap második felében az amerikai GDP-adat mozgathatja majd a hangulatot.
Csütörtök délelőtt 19 586 ponton állt a BUX index, ez 47 ponttal, 0,2 százalékkal volt magasabb az előző napi záróértékénél. A forgalom is visszafogottnak tűnik az utóbbi napokhoz képest, az első órákban 4,5 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A vezető részvények vegyesen kezdték a kereskedést, a legnagyobb vesztes a Telekom volt 1 százalékos esésével. Az OTP ára 4925 forint volt a nap első felében, ez ugyanannyi volt, mint a szerdai záráskor. Javítani tudott a Mol, mely a péntek hajnalban megjelenő gyorsjelentés előtt 1,7 százalékkal drágult, így 14 900 forinton állt. 785 forintig esett viszont a Magyar Telekom árfolyama, ez 1,01 százalékkal maradt el a szerdai szinttől.
Felemás nyitást produkáltak a gyógyszeripari részvények a tőzsdén: a Richter árfolyama 0,08 százalékkal csökkent, így 38 970 forinton állt, míg az Egis 0,3 százalékos gyengülést követően 19 890 forintot ért.
A forint is csendesen kezdte a kereskedést a bankközi devizapiacon, alig változott a magyar fizetőeszköz árfolyama. Délelőtt 268,95 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,1 százalék körüli forintgyengülést jelentett. A dollárral szemben 188,62 forintig bukott a forint, míg a svájci frank jegyzése 176,47 forinton állt.
A vezető nemzetközi részvénypiacok többnyire mínuszban kezdtek reggel, majd onnan kapaszkodtak felfelé. A londoni tőzsde FTSE indexe délelőtt 0,11 százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX pedig kicsivel szerdai záróértéke alatt állt. Régiónkban a varsói WIG 20 index 1,87 százalékkal tudott megugrani a nap elején, a prágai PX pedig 0,65 százalékkal kapaszkodott feljebb.
A vezető amerikai határidős indexek délelőtt enyhe pluszban voltak, a nap második felében azonban fontos makroadatok jönnek a tengerentúlról. Magyar idő szerint fél háromkor közlik a második negyedéves GDP felülvizsgált adatát, az elemzők arra számítanak, hogy az előzetesen közölt -1 százalékos becslést enyhén lefelé módosítják.