3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csendes kereskedés folyt szerda reggel a devizapiacokon, a forint minimális mértékben változott csak. A Fed esti ülését követő kommentárok hozhatnak változást az euró-dollár árfolyamban, mely hat majd más devizákra is. Ám az a legvalószínűbb, hogy folytatódik a gyengülő trend, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (263,00 – 265,50): Változatlanul erős szinten tartózkodik a forint, enyhe forintgyengülést tapasztalhatunk a mai reggel folyamán, de ettől függetlenül úgy fest, hogy a mai napra optimista hangulatú kereskedésre számíthatunk. Az EUR/HUF árfolyamát nem rendítette meg az MNB exelnökének nyilatkozata, miszerint Magyarország gazdaságának javuló megítélésével csökkenhet a hazai alapkamat. Járai úr szerint az év végére akár a jelenlegi 6 százalékos szint alá kerülhet az irányadó jegybanki kamatláb. Régiós összehasonlításban nincs semmi említésre méltó helyzet, mindhárom térségbeli deviza oldalazó mozgást végez az euróval szemben, talán a német inflációs számok hoznak némi pezsgést a mai kereskedésbe.

EUR/USD (1,4620–1,4720): Kissé ellentmondásos az amerikai pénzügyminiszteri nyilatkozat a tízéves új exportstratégiával. Geithner úr az erős dollár szükségességét hangoztatja, miközben egy évtized alatt a kormány megduplázná a kivitelt, ami egyébként is ambiciózus, de erős dollárral végképp az. Az USD pedig egyre csak gyengül, főleg amíg nem kristályosodik ki a deficitcsökkentési terv, illetve amíg nem látszik, hogy a QE program hogyan fog kifutni. A dollár helyzete a ma esti FED kamatdöntést követő sajtótájékoztató alapján változhat, de az a legvalószínűbb, hogy folytatódik a gyengülő trend, hacsak Bernanke úr nem keveri bele a mondanivalójába az emelkedő inflációs veszélyeket rövid-, és/vagy középtávon. Az EUR/USD árfolyama a fentiek miatt 1,47 felett is járt, és egyre többet lehet olvasni az 1,50-es árfolyamról. Nő az esélye a tartósan 180 alatti USD/HUF kurzusnak.

CHF/HUF (205,00 – 207,40): Már egy jó ideje csak a frank tudja globálisan betölteni a devizák közül a klasszikus mentsvár szerepet, a dollár leginkább a QE program, a jen pedig katasztrófák következményei miatt nem igazán favorit mostanság, ha kockázatkerülésről van szó. Tegnap az S&P rontotta a japán adósságbesorolás kilátásait, ami szintén a frank malmára hajtja a vizet. Az euróval szemben a hónap elejéhez képest 3 százalékot erősödött a frank. Szerencsére a forint viszonylag jól tartja magát, így 206-207 körül tudott stabilizálódni a CHF/HUF árfolyama.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!