Járai Zsigmond, a biztosító felügyelő bizottságának elnöke a következő években 20 százalékos éves növekedést valószínűsített a CIG-nek. A következő két évtizedben a biztosítók növekedése meg fogja haladni a GDP növekedését - tette hozzá a felügyelő bizottság elnöke.
Varga Mihály, a miniszterelnökséget vezető államtitkár kiemelte, hogy a CIG életét nem könnyítette meg a különadó, de ez csökkenti az országkockázatot, és pozitívan hat a részvények árfolyamára is. A kormány számol azzal, hogy a feltörekvő cégek a BÉT-en keresztül vonnak be tőkét a növekedésükhöz. Az országkockázat csökkentése elősegíti azt is, hogy egyre több új papír jelenjen meg a tőzsdén - mondta az államtitkár.
A CIG-nek 10 ezer új magánszemély tulajdonosa lett, és 9,3 milliárd forint friss tőkéhez jutott a tőzsdei kibocsátással. A magántulajdonosok számában a Mol és az OTP után a harmadik helyen áll a CIG a BÉT-en - tette hozzá. A tőke nagyságát tekintve pedig a tizedik a tőzsdén.
A felügyelő bizottsági elnök elmondta, hogy jelenleg a B kategóriában CIGPANNONIA néven forognak a részvények, de jövő áprilisban meg lesz a cégnek a harmadik évi nemzetközi audittal rendelkező mérlege is, így akkor bekerülhet az A kategóriába. Megfelelő forgalom esetén pedig a jövő év elején a CIG részvényei bekerülhetnek a BUX-ba.
A CIG az idei első három negyedévben 15 milliárd forint díjbevételt ért el, a teljes éves terv 16 milliárd forint, ez harmadával haladná meg a múlt évit. Miután a CIG-nél a harmadik és a negyedik negyed év az erős, így az egész évre a tervezettnél jóval magasabb díjbevétel várható.
Az év első kilenc hónapjában a CIG 29 milliárd forint mérlegfőösszeg mellett 2,5 milliárdos veszteséget produkált, ebben 314 millió forinttal szerepel a bankadó.
MTI