2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A múlt század eleje óta nem lépett a budapesti tőzsdére biztosító, külön öröm, hogy most egy magyar tulajdonú biztosítótársaság kereskedése kezdődik el - mondta Patai Mihály a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) igazgatóságának elnöke a CIG Pannónia Életbiztosító részvényeinek kereskedését elindító ünnepségen hétfőn Budapesten.

Járai Zsigmond, a biztosító felügyelő bizottságának elnöke a következő években 20 százalékos éves növekedést valószínűsített a CIG-nek. A következő két évtizedben a biztosítók növekedése meg fogja haladni a GDP növekedését - tette hozzá a felügyelő bizottság elnöke.

Varga Mihály, a miniszterelnökséget vezető államtitkár kiemelte, hogy a CIG életét nem könnyítette meg a különadó, de ez csökkenti az országkockázatot, és pozitívan hat a részvények árfolyamára is. A kormány számol azzal, hogy a feltörekvő cégek a BÉT-en keresztül vonnak be tőkét a növekedésükhöz. Az országkockázat csökkentése elősegíti azt is, hogy egyre több új papír jelenjen meg a tőzsdén - mondta az államtitkár.

A CIG-nek 10 ezer új magánszemély tulajdonosa lett, és 9,3 milliárd forint friss tőkéhez jutott a tőzsdei kibocsátással. A magántulajdonosok számában a Mol és az OTP után a harmadik helyen áll a CIG a BÉT-en - tette hozzá. A tőke nagyságát tekintve pedig a tizedik a tőzsdén.

A felügyelő bizottsági elnök elmondta, hogy jelenleg a B kategóriában CIGPANNONIA néven forognak a részvények, de jövő áprilisban meg lesz a cégnek a harmadik évi nemzetközi audittal rendelkező mérlege is, így akkor bekerülhet az A kategóriába. Megfelelő forgalom esetén pedig a jövő év elején a CIG részvényei bekerülhetnek a BUX-ba.

A CIG az idei első három negyedévben 15 milliárd forint díjbevételt ért el, a teljes éves terv 16 milliárd forint, ez harmadával haladná meg a múlt évit. Miután a CIG-nél a harmadik és a negyedik negyed év az erős, így az egész évre a tervezettnél jóval magasabb díjbevétel várható.

Az év első kilenc hónapjában a CIG 29 milliárd forint mérlegfőösszeg mellett 2,5 milliárdos veszteséget produkált, ebben 314 millió forinttal szerepel a bankadó.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!