A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 4,24 százalékos erősödéssel 2046 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 4,14 százalékkal 2620 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutató 4,33 százalékkal 1247 pontra emelkedett.
Az általános piaci optimizmust az táplálta, hogy a likviditási problémák enyhítése érdekében a Fed, az Európai Központi Bank, a kanadai, a svájci, az angol és a japán jegybank
ismét közös lépésre szánta el magát. A lépést követően a piacokon varázsütésszerűen eltűnt minden korábbi félelem, és az elmúlt napok világvége hangulata hirtelen hurráoptimizmusba fordult. Az elemzők egy része ugyanakkor arra figyelmeztet, hogy a nagy jegybankok közös akciójáról nem véletlenül született döntés.
Kevésbé volt a befektetők fókuszában a szerdán közzétett ADP adat, mely a magánszféra munkahelyteremtését mutatja. A várt 131 ezer helyett
206 ezer új munkahely jött létre Amerikában novemberben a szolgáltatási szektor és a kisvállalatoknak köszönhetően.
A
zárás előtt tette közzé a Fed az úgynevezett Bézs Könyvet, amiben az elmúlt hetek gazdasági fejleményeiről, illetve az amerikai gazdaság kilátásairól lesz szó. Ebben a központi bank arról számolt be, hogy a lassútól a mérsékelt ütemig terjedt az amerikai gazdaság növekedése októberben, illetve november közepéig az Egyesült Államok legnagyobb részén - olvasható az amerikai jegybank 12 körzetének szerdán ismertetett közös jelentésében. A növekedés motorja a fogyasztói kiadások szerény mértékű bővülése, illetve az idegenforgalom és feldolgozóipar erőteljesebb növekedése volt, miközben az ingatlanpiacon és az építőiparban pangás volt tapasztalható, a bérek és a fizetések stabilizálódtak, az infláció megszelídült.
mfor.hu