Délelőtt 295 körül is volt az euró árfolyama, akkor úgy tűnt, hogy kicsit magára találhat a forint a piacon. Nem sokkal később azonban meredek gyengülési hullám kezdődött, a nap második felében már ismét 300 közelében volt az euró jegyzése. Hasonló folyamatokat lehetett megfigyelni a régió többi devizájánál is: a délelőtti erősödés után mindenhol jött a visszaesés.
Pénteken kora délután 298,67 forintot kellett adni egy euróért a befektetőknek, ami nagyjából megfelelt az előző napi árfolyamnak. A dollár ára 231,80 forint volt, míg a svájci frank közel volt a 200-as szinthez. Elvileg mondhatnánk azt is, hogy a magyar deviza tartotta magát csütörtöki értéke körül, azonban a reggeli erősödés után inkább negatívumként értékelhető, hogy visszaesett a forint.
A forint gyengülésében valamelyest közrejátszhatott az is, hogy reggel a vártnál gyengébb GDP-adatot közölt a KSH. A statisztika szerint a magyar gazdaság teljesítménye 2,1 százalékkal esett vissza a tavalyi negyedik negyedévben, miközben az elemzők 1,4 százalékos esést vártak. Az infláció nagyjából a vártnak megfelelően alakult: a 3 százalékos becslés után 3,1 százalékos adat jelent meg.
Annak ellenére, hogy hazánkban a fenti fontos makroadatok jelentek meg, a forint teljesítménye nem maradt el jelentősen a régiós devizáktól. A lengyel zloty reggel 4,59-ig erősödött az euróval szemben, délután azonban már 4,65 zlotyt kellett adni egy euróért. A cseh korona a nap első felében kicsivel 28,40 alá is lement, délutánra viszont 28,68-ig gyengült az európai valutával szemben. A román lej egész nap komolyabb kilengéseket mutatott, a kereskedés második felében 4,29-nél állt.