A nagy papírok visszavettek a tempóból, a volatilitás kicsit csökkent, az őrült száguldást felváltotta az unalmas erőgyűjtés. A nagyobb részvények a Richtert kivéve alapvetően jól néznek ki, van lehetőség a további emelkedésre, de ehhez korábban kialakított csúcsokat kel majd átvinni, áll a Chartcenter elemzésében.
A BUX esetében a 19500-as szint lehet fontos, amennyiben ezt átlépi, úgy újra a 20000 feletti csúcs elérését, esetleg meghaladását várhatjuk. Esés esetén a 18800-as támasz lehet fontos, az Elliott ciklusok alapján odáig lejöhet. Lent az apró rés rövidesen, akár ma betöltésre kerülhet, majd a nagy rés a támasz, még mindig nem töltötte vissza. Középtávon lefelé a korábbi szökési rések visszatöltését várhatjuk - ez a 16000 alatti értékek elérését jelenti, olvasható a KBC Equitas technikai elemzésében.
A Mol esetében új támasz alakult ki 13.750 forinton lévő aljjal, emellett 13.000 forinton lévő szint is fogja. A további emelkedésre van kilátás, amíg növekvő aljak alakulnak ki. Ellenállás 15.400 forintnál, rövidtávon ide várható.
Az OTP-nél egy fordított fej-váll alakzat figyelhető meg, amelynek nyakvonala a 4950. Ezt sikerült áttörnie fel, ebből az előző csúcs közelébe, 5150-ig juthat el. Ám számolnunk kell a kitörés esetleges behalására is: ha visszatér 4950 alá, akkor behalt kitörés, és komoly momentumot kaphat lefelé, írja a KBC Equitas.
A Richter néz ki a legrosszabbul, elesett a csatorna alja, és az 50 napos átlag együttese. Ez kettős, erős támasz volt, most már erős ellenállássá vált. Pénteken az impozáns emelkedéssel csupán ezt a letörést tesztelte vissza. Maradt a kettős ellenállás alatt, nem számíthatunk rá, hogy visszatérjen a csatornába. Támasz a 35500, ha elesik, akkor 32000-en, majd 30500-nál a 200 napos átlag a további támasz.
Ami a fundamentumokat illeti, a gyenge távol-keleti kereskedés a nap elején mínuszos nyitást eredményezhet, így csökkenést várnak hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén az MTI által megkérdezett piaci szakértők is. Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője esésre számít a kereskedés elején. A csökkenést indokolja az ázsiai piacok reggeli gyenge szereplése, továbbá az európai és amerikai határidős jegyzések is gyengülést jeleznek előre. Az elemző szerint az esés biztos, csak a mértéke kérdéses, illetve az, hogy a magyar börze alulteljesítő lesz-e a fejlett piacokhoz képest.
Török Bálint, a Buda-Cash Brókerház elemzője szintén az ázsiai és a határidős tőzsdeindexek csökkenését emelte ki, ami alapján a hazai börzén is gyengülést vár. Véleménye szerint az esés inkább csak átmeneti, korrekció jellegű lesz, és a tendencia a világ tőzsdéin továbbra is fölfelé mutat.