9492 ponton fejezte be a hét utolsó napját a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,66 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A hongkongi Hang Seng 0,48 százalékkal gyengült, a Shanghai Composite azonban szokása szerint szembe tudott menni a hangulattal és 0,78 százalékot javított. A szöuli Kospi eközben néhány ponttal visszaesett a hétvége előtt, a tajvani piac vezető indexe pedig 0,61 százalékkal feljebb kapaszkodott.
Pénteken magyar idő szerint délután fontos munkanélküliségi adat érkezik a tengerentúlról: a Bloomberg elemzői konszenzusa szerint 165 ezerrel nőhetett a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma májusban. A konszenzus 11 százalékkal csökkent a hét eleje óta, ami nagyban köszönhető annak, hogy a szerdai ADP-index adatai szerint a versenyszféra a várt 175 ezer helyett mindössze 38 ezer új munkahelyet teremtett.
Érdekesség, hogy a Moody's tegnapi bejelentése nem okozott különösebb riadalmat a tőzsdéken: a hitelminősítő csütörtökön arra figyelmeztette az Egyesült Államok kormányát, hogy ha nem sikerül dűlőre jutni az állami adósságlimittel kapcsolatos vitában, akkor az ország könnyen elveszítheti Aaa-besorolását.
Az elemzők szerint az esetleges leminősítés kockázatának azért nem volt jelentős piaci hatása, mert jelenleg kivárnak a befektetők. Az utóbbi napokban több vártnál gyengébb makroadat is érkezett a tengerentúlról, így most a már említett májusi munkanélküliségi adatok adhatnak majd választ sok nyitott kérdésre.
mfor.hu