A keddi nagy zuhanást követően szerdán reggel ismét emelkedéssel kezdett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, de ez nem változtat azon a tényen, hogy erős momentumot kapott lefelé a piac, nagyobb az esély arra, hogy jön egy komolyabb esés a tavaszi rally után. Ez akár már a héten megerősítésre kerülhet.
15 452 ponton állt szerdán délelőtt a BUX index, ez 0,86 százalékkal volt magasabb, mint a kedd délutáni értéke. A forgalom átlagosnak volt mondható az első órákban, kicsit több mint 4 milliárd forint cserélt gazdát.
A vezető részvények a Richter kivételével drágulni tudtak a nyitás után, a gyógyszerpapírok kicsit veszítettek azok után, hogy kedden meglepően jól tartották magukat. Az OTP árfolyama 3545 forintig emelkedett, ez 1,58 százalékkal volt magasabb, mint a keddi záráskor, míg a Mol 12 035 forintos szintje 0,71 százalékos drágulást jelentett. 579 forintig emelkedett a Magyar Telekom, ez 1,4 százalékos javulás volt kedd délutánhoz képest.
Vegyesen indult a kereskedés a gyógyszergyártók számára: a Richter, mely kedden jól tartotta magát, most az első néhány óra alatt minimális esés után 34 795 forintba került, míg szektortársa, az Egis 1,74 százalékos javulás után 17 800 forintért cserélt gazdát.
Folytatta erősödését a forint a bankközi devizapiacon az euróval szemben, a nyitás után megint körülbelül egy százalékkal lett olcsóbb az európai valuta, mely így 270,66 forintba került délelőtt. A dollárral szemben 192,07-ig erősödött a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frankért 177,19 forintot adtak a befektetők.
A keddi gyengülés után a nemzetközi piacokon is jó hangulatban indult a kereskedés szerdán reggel. Az első néhány óra alatt a londoni FTSE 1,41 százalékkal erősödött, míg a frankfurti DAX 1,46 százalékot javított. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 1,38 százalékos pluszban volt délelőtt, a prágai PX pedig 0,24 százalékkal kúszott feljebb.
A Wall Street határidős indexei fél százalék körüli pluszban voltak délelőtt, azonban a nap második felében fontos makroadatok jelennek meg, melyek befolyásolhatják a hangulatot. A befektetők elsősorban az ADP munkaerőpiaci index alakulására figyelnek, melyből lehet következtetni a csütörtökön megjelenő munkanélküliségi adatra.