3p

Kedd reggel sem tudott talpra állni a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttre közel 2 százalékkal esett vissza előző napi értékéhez képest. A vezető részvények mindegyike gyengült a kereskedés első óráiban, ugyanakkor a nemzetközi hangulatban már látszik némi javulás hétfőhöz képest.

Kedd reggel sem tudott talpra állni a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttre közel 2 százalékkal esett vissza előző napi értékéhez képest. A vezető részvények mindegyike gyengült a kereskedés első óráiban, ugyanakkor a nemzetközi hangulatban már látszik némi javulás hétfőhöz képest.

15 590 pontig esett vissza a BUX index a keddi nyitás után, ez 1,88 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A forgalom kicsit alacsonyabb volt az átlagosnál, alig több mint 5 milliárd forint cserélt gazdát a nap első felében.

A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, ugyanakkor kiemelkedő bukást egyik sem produkált. Az OTP 3544 forintig esett vissza, ami 2,1 százalékkal volt alacsonyabb, mint a hétfői záróárfolyam, míg a Mol 13 040 forintos szintje 1,94 százalékos esést jelentett. Minimális mértékben csökkent a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési részvények 609 forintot értek.

Rosszul indult a nap a gyógyszerpapírok számára is, a hétfői nappal ellentétben most a Richter sem tudta tartani magát. A cég részvényei 2,7 százalékos gyengülés után 32 110 forintért cseréltek gazdát, míg szektortársa, az Egis 16 205 forintig esett, ami 1,76 százalékkal volt alacsonyabb, mint hétfő délutáni szintje.

A forint is rosszul kezdte a keddi napot: a nyitás után 283-ig gyengült a magyar deviza az euró ellenében, majd kicsit erősödött, és hétfői szintje környékén stabilizálódni látszott. Délelőtt 281,37 forintot kellett adni egy euróért, a dollár árfolyama 203,27 forint volt, a svájci frank pedig 186,71 forintot ért.

A nemzetközi piacokon már látszanak a javulás jelei hétfőhöz képest: a frankfurti DAX index kedd délelőtt 0,21 százalékos mínuszban volt, régiónkban viszont a varsói WIG 20 újabb 1,66 százalékot bukott. A tengerentúlon a határidős indexek 0,2 százalék körüli mínuszt mutattak, ami arra utalhat, hogy a Wall Streeten is lassul majd az esés.

Kedden több fontos makroadat is megjelenik a nemzetközi piacokon. A magyar gazdaság szempontjából talán a német ZEW gazdasági hangulatindex lesz a legfontosabb, melyet délelőtt közölnek. A nap második felében Amerikában ingatlanpiaci adatok jönnek, illetve a termelői árak alakulásáról kaphatunk képet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!