Kedd reggel sem tudott talpra állni a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttre közel 2 százalékkal esett vissza előző napi értékéhez képest. A vezető részvények mindegyike gyengült a kereskedés első óráiban, ugyanakkor a nemzetközi hangulatban már látszik némi javulás hétfőhöz képest.
15 590 pontig esett vissza a BUX index a keddi nyitás után, ez 1,88 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A forgalom kicsit alacsonyabb volt az átlagosnál, alig több mint 5 milliárd forint cserélt gazdát a nap első felében.
A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, ugyanakkor kiemelkedő bukást egyik sem produkált. Az OTP 3544 forintig esett vissza, ami 2,1 százalékkal volt alacsonyabb, mint a hétfői záróárfolyam, míg a Mol 13 040 forintos szintje 1,94 százalékos esést jelentett. Minimális mértékben csökkent a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési részvények 609 forintot értek.
Rosszul indult a nap a gyógyszerpapírok számára is, a hétfői nappal ellentétben most a Richter sem tudta tartani magát. A cég részvényei 2,7 százalékos gyengülés után 32 110 forintért cseréltek gazdát, míg szektortársa, az Egis 16 205 forintig esett, ami 1,76 százalékkal volt alacsonyabb, mint hétfő délutáni szintje.
A forint is rosszul kezdte a keddi napot: a nyitás után 283-ig gyengült a magyar deviza az euró ellenében, majd kicsit erősödött, és hétfői szintje környékén stabilizálódni látszott. Délelőtt 281,37 forintot kellett adni egy euróért, a dollár árfolyama 203,27 forint volt, a svájci frank pedig 186,71 forintot ért.
A nemzetközi piacokon már látszanak a javulás jelei hétfőhöz képest: a frankfurti DAX index kedd délelőtt 0,21 százalékos mínuszban volt, régiónkban viszont a varsói WIG 20 újabb 1,66 százalékot bukott. A tengerentúlon a határidős indexek 0,2 százalék körüli mínuszt mutattak, ami arra utalhat, hogy a Wall Streeten is lassul majd az esés.
Kedden több fontos makroadat is megjelenik a nemzetközi piacokon. A magyar gazdaság szempontjából talán a német ZEW gazdasági hangulatindex lesz a legfontosabb, melyet délelőtt közölnek. A nap második felében Amerikában ingatlanpiaci adatok jönnek, illetve a termelői árak alakulásáról kaphatunk képet.