A makroadatok közül szinte csak az amerikai ingatlanpiac számaira érdemes figyelni a héten a nemzetközi piacokon, ennél fontosabbak lesznek azonban a további vállalati gyorsjelentések. A pénzügyi szektor óriásai közül már csak a Bank of America van hátra, de nem sokáig várakoztatják a piacot, a hétfői nyitás előtt közlik első negyedéves eredményeiket.
A hét első napja a makroadatok szempontjából csendesen fog eltelni, semmilyen jelentősebb statisztika nem lát napvilágot. Így a befektetők figyelme vélhetően teljes egészében a vállalati gyorsjelentések irányába fordul. A legfontosabb a Bank of America lesz, mely könnyen okozhat pozitív meglepetést azok után, hogy a múlt héten a Goldman Sachs és a Citigroup is a vártnál jobb eredményeket közölt. Az elemzők részvényenként 5 centes profitot várnak a pénzügyi cégtől. A hétfői tőzsdezárás után jön az IBM jelentése, mely elsősorban a technológiai szektorra lehet hatással. A számítástechnikai cég a szakemberek szerint 1,66 dolláros részvényenkénti profitról számolhat be.
A magyar piac szempontjából lehet fontos hétfőn délután az MNB kamatdöntése, melynek eredményét kettőkor hozzák nyilvánosságra. A legvalószínűbb, hogy nem lesz változás a 9,5 százalékos alapkamatban, de a legutóbbi jegyzőkönyvből kiderült, hogy a jegybank vezetése az emelés felé hajlik, így akár meglepetés is születhet.
Kedden Európában jelenik meg néhány fontos makroadat, melyek közül a legfontosabb a német ZEW felmérés lesz, mely a gazdasági hangulatot jelzi. Az előzetes várakozások szerint az index értéke a korábbi -3,5 pontról 2,3 pontra emelkedhet. Érdemes lesz figyelni a hét második napján a brit inflációs adatra, illetve a kiskereskedelmi árak alakulására is.
Amerikában még a kedd is viszonylag csendes nap lesz, csak az ABC és a Washington Post közös fogyasztói bizalmi indexe lesz érdekes. Folytatódik azonban a gyorsjelentési szezon: kedden közli számait az AMD, mely részvényenként 66 centes veszteséggel számolhat az elemzők szerint. A nyitás előtt jön a Caterpillar építőipari cég eredménye is, a vállalattól minimális, 6 centes nyereséget várnak részvényenként. A keddi zárás után jön a Yahoo első negyedéves eredménye, mely az előrejelzés szerint 8 centes nyereséget mutathat egy-egy papírra vetítve.
A szerdai napon szintén a brit piacot érdemes figyelemmel kísérni makroadatok szempontjából, a legfontosabb a Bank of England legutóbbi ülésének jegyzőkönyve lesz. A hét közepén közlik a szigetországban az ILO munkanélküliségi index alakulását, illetve az átlagos keresetek változását.
Amerikában továbbra is inkább a vállalati jelentések lesznek a középpontban, mindössze a márciusi lakásárindex befolyásolhatja a befektetők hangulatát. Szerdán is lesz néhány nagy név a jelentős között a Wall Streeten: többek közt az Apple és az AT&T közli számait.
Csütörtökön jelenik meg az egyetlen fontosabb makroadat a hazai piacon: a KSH reggel közli a kiskereskedelem februári forgalmáról szóló statisztikáját. A nemzetközi piacokon elsősorban az amerikai lakásértékesítések adatára lesz érdemes figyelni, a várakozások szerint további visszaesést mutathat az adat. Emellett csütörtökön jelennek meg a szokásos heti munkanélküliségi adatok is a tengerentúlon.
A Microsoft a csütörtöki zárás után közli első negyedéves eredményeit, az előzetes konszenzus szerint a számítástechnikai cég 39 centes nyereséget mutathat részvényenként.
A pénteki napra elsősorban brit és amerikai makroadatok maradnak. Londonban a hétvége előtt közlik az első negyedéves gazdasági növekedés első becslését, mely 1,5 százalékos mínuszt mutathat a tavalyi negyedik negyedévhez képest. Szintén pénteken jelenik meg a brit kiskereskedelmi forgalom márciusi alakulása, az elemzők arra számítanak, hogy 0,3 százalékkal estek vissza az eladások februárhoz képest. Amerikában a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállományára és az újlakás-értékesítések alakulására lesz érdemes figyelni.
A vállalati gyorsjelentések közül a hét utolsó napján a Fordot érdemes kiemelni, az autógyártó papíronként 1,21 dolláros veszteségről számolhat be a tőzsdenyitás előtt. Ez azért érdekes, mert a három nagy autógyártó közül csak a Ford nem kért az állami mentőcsomagból.