Kedden is folytatta gyengülését a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttre már majdnem 3 százalékot veszített értékéből. A legnagyobbat megint az OTP bukta, a bankpapírok ismét 5000 forint alá gyengültek. A többi vezető részvény is olcsóbb lett, a Richter viszont megint viszonylag jól tartja magát.
19 738 pontig esett a BUX index kedd délelőttre, ez 2,71 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői záróértéknél. Az 550 pontos gyengülés átlagos forgalom mellett történt, az első órákban 11,7 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, csak a gyógyszergyártók tartják viszonylag jól magukat. Az OTP újabb 4,67 százalékos zuhanást mutatott be, így 4981 forintba kerültek a bank papírjai. A Mol árfolyama 2,47 százalékkal esett vissza, így 15 215 forintot értek a cég részvényei. Folytatta hétfőn kezdett esését a Magyar Telekom is, a távközlési papírok 760 forintos ára 2,56 százalékkal volt alacsonyabb, mint előző nap.
A gyógyszergyártók jobban szerepeltek az átlagnál, különösen a Richter tartotta jól magát. A cég ugyanúgy 39 500 forinton álltak, mint a hétfői nap végén, míg szektortársa, az Egis 1,72 százalékos gyengülés után 19 170 forintba került.
A forint a hétfő esti baki után stabilizálódni látszott az első órákban, de még így is magasabb az euró árfolyama, mint hétfő délután. A hírek szerint egy brókerbakinak volt köszönhető, hogy hétfő este 284-ig gyengült hirtelen a magyar deviza az euróval szemben. Kedd délelőtt 279,17 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,8 százalékos forintgyengülést jelentett hétfőhöz képest. A dollárral szemben 190,14-ig esett a forint, míg a svájci frank jegyzése 184,37-nél állt.
A nemzetközi részvénypiacokon is negatív hangulatban indult a nap, mindenhol mínuszok uralkodtak. A londoni FTSE 1,8 százalékkal állt hétfői értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 1,66 százalékot veszített. Régiónkban a varsói WIG 20 2,16 százalékkal esett vissza, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,37 százalékos eséssel indította a napot.
Amerikában a nap második felében jelenik meg a gyáraknak adott megrendelések állományának változás, illetve a fogyasztói bizalom alakulása, az adatok előtt a Wall Street vezető határidős indexei majdnem 1 százalékos mínuszban voltak.