3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A pénteki jelentős gyengülést követően hétfőn jellemzően oldalazott az árfolyam, és kedd reggel sem volt szignifikáns elmozdulás a forint árfolyamában. Amennyiben a mediterrán országok körüli aggodalmak elülnek, ismét erősödhet a magyar fizetőeszköz. A kockázatkerülés felerősödésével azonban a forint lehet a legnagyobb régiós vesztes, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (267,00 – 269,00): Maradt az alapkamat és maradt a forint az utóbbi hónapban viszonylag gyengének számító 267-268 körüli szinten. A hazai fizetőeszköz enyhe erősödő trendet mutatott tegnap reggel - 268,75-ről 267,50 alá erősödött – később oldalazó mozgást végzett. Hasonló mértékben erősödtek a térségbeli devizák, a zloty, a korona és a lej is körülbelül fél százalékot tudott javulni az euróhoz képest. A régiónk megítélése a devizapiacokon jónak mondható, könnyen visszatérhetünk a 265 alatti tartományokba, de nincsen messze a 270-es szint sem. Az irány leginkább a görög-, illetve portugál helyzet megítélésétől függ. Ha megnyugtatónak látszik a kilábalás folyamata a befektetők szemében, akkor a carry-trade hatás érvényesül; ellenkező esetben, ha nem javul a közeljövőben a problémás mediterrán országok megítélése, akkor a kockázatvállalási hajlandóság csökkenésével a forint lehet a legnagyobb régiós vesztes, ahogy ez általában lenni szokott.

EUR/USD (1,4100–1,4230): Három fő témáról volt szó tegnap Brüsszelben az EMU tagok pénzügyminiszteri találkozóján. Egyrészről Portugália megkapta a 78 milliárd eurós csomagot, melyért cserébe komoly megszorításokat vállal az ibériai ország. Másrészről szóba került az EFSF mechanizmus reformja, de itt most sem született előrelépés, a témát újra elhalasztották, immár júniusra. A harmadik kérdéskör a görög adósságpályáról szólt. Az EU igyekszik nyomást gyakorolni Görögországra, hogy a privatizációs folyamatokat gyorsítsák fel, valamint felszólították a hellén ellenzéket, hogy támogassák a reformokat, mert azoknak nemzeti konszenzuson kell alapulniuk. Elemzések szerint ahhoz, hogy az adósságpálya fenntartható maradjon a görög államháztartásnak hosszú távon 10 százalékos szufficitet kellene produkálnia, ami a fizikai képtelenség kategóriájába tartozik, ezért továbbra is nagy valószínűséggel át kell strukturálni a görög kötvények lejáratát előbb-utóbb. Az EUR/USD árfolyamát a hétfői események 1,41 és 1,42 között stabilizálták, a következő nagyobb árfolyammozgató tényező a német ZEW-hangulatindex lehet. Ha megegyezik, vagy felülmúlja a várakozásokat a ZEW-index értéke, akkor akár újra 1,42 fölé erősödhet az EUR/USD kurzusa.

CHF/HUF (212,00 – 215,00): Az utóbbi néhány napban nem mozdult jelentősen sem a forint, sem a frank kurzusa az euróval szemben, így várhatóan ma is a 212-215-ös sávban marad a CHF/HUF árfolyama.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!